Krakowskie pogotowie tym razem najlepsze na Ukrainie

Grzegorz Skowron
Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji międzynarodowej na III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy, które odbyły się od 22 do 24 lutego w Krzemieńcu.

W zawodach udział wzięły 32 zespoły z Ukrainy oraz z zagranicy, m.in. z Polski, Litwy oraz Izraela. Zawodnicy sprawdzali swoją wiedzę w dwóch testach teoretycznych oraz w wielu zadaniach praktycznych. Musieli wykazać się umiejętnościami m.in. podczas ratowania pacjenta z udarem mózgu, urazem zmiażdżeniowym, a także podczas symulacji zdarzenia masowego.

Załoga w składzie: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Tomasz Turcza już po raz drugi stanęła na podium podczas ukraińskich zimowych mistrzostw w Krzemieńcu. W roku ubiegłym krakowscy ratownicy zajęli trzecie miejsce.