Krakowskie rozmaitości

POZA PODIUM. W Gorzowie Wlkp. odbyły się mistrzostwa Polski w kajakarskim maratonie. Wśród seniorów Paweł Dziura (Yacht Club Kraków) zajął czwarte miejsce, a Marcin Wędzik (KKW Kraków) był dziesiąty. W kategorii seniorek Magdalena Zych była piąta, a wśród juniorów Sebastian Mazurek (oboje Yacht Club) siódmy.

(pan, pap)

MARATON SOLIDARNOŚCI. Białorusinka Natalia Gałuszko wygrała VI Maraton Solidarności, który wczoraj odbył się na trasie Gdańsk - Westerplatte - Sopot - Gdynia. Uzyskała ona czas 2:50.50. Piąta była Janina Malska (KS Olkusz) 2:59.08, a szósta Mirela Zięcina (ZNP Kraków) 3:03.58. Wśród niepełnosprawnych na wózkach miejsca 3.-5. zajęli: Robert Wątor, Marcin Królikowski i Wiesław Fiedor (wszyscy Start Nowy Sącz).
 TURNIEJ SZACHOWY. Małopolski Związek Szachowy zorganizował pierwszy turniej szachowy dla potrzebujących z Domów Pomocy Społecznej. Zwyciężył Włodzimierz Zabiegaj, wyprzedzając Ryszarda Rode, Franciszka Mieczyńskiego, Mariana Gawędę i Franciszka Kwapina.