Krakus nokautuje

PAN
Karol Wierzbicki (Krakus Swoszowice) w ataku na bramkę Armatury Fot. Andrzej Wiśniewski
Klasa A Kraków, grupa III. Niespodzianka Pychowianki

Krakus Swoszowice - Armatura Kraków 8:0 (1:0)

Bramki: Pabian 3, Lewandowski 2, Gądek, Plesiński, Szymski.

Krakus: Kowalczyk - Szymski (80 Zdanowski), Guzik, Stefanik, Nowak (75 Ujma), Szczurek, Gądek, Wlazło, Wierzbicki (75 Dyląg), Plesiński (70 Pabian), Lewandowski.

Armatura: Spisak (70 Dzięgiel) - Kowalczyk (46 Krok), Kosiorek, Napora, F. Madejski, J. Madejski, Zagata, Czernek, Wójtowicz (70 Kwaśniewski), Wojewoda, Warzecha.

Piłkarze Krakusa wrócili na swój stadion, który przechodził latem remont. Już w 3 minucie po składnej akcji Plesiński wyprowadził zespół na prowadzenie. W drugiej połowie podopieczni Zbigniewa Biłki rozbili całkowicie odmłodzoną ekipę Armatury. Po godzinie gry było 3:0, a w końcówce popisową partię rozegrał Grzegorz Pabian. Wychowanek Wisły Kraków wszedł na boisko w 70 minucie i wykorzystując swoje nienaganne wyszkolenie techniczne zaaplikował rywalom trzy bramki. Zespół ze Swoszowic został nowym liderem.

(pan)

Pychowianka Kraków - Tęcza Piekary 3:1 (2:1)

1:0 Solak 2 karny, 2:0 Jeleń 12, 2:1 Piotr Pyla 14, 3:1 Jeleń 90.

Pychowianka: Fabryczewski - Śmiertka, Łuzyk, Król, Ferdek - Dubel, Mrożek, M. Pałach (17 Solak), Balicki (47 Tomasiak) - Ciepliński, Jeleń (90 J. Pałach)

Tęcza: Z. Ludwikowski - Kina, Paweł Pyla, Jasiołek, Jaskowski (73 A. Ludwikowski) - Piotr Pyla (80 Nędza), Karcz, Steczko, Kozioł, Żyła - Michalczyk.

Pychowianka nigdy dotąd nie wygrała meczu ligowego z ekipą z Piekar, ale w sobotę beniaminek okazał się lepszy od największego faworyta tego sezonu. Gospodarzom udał się początek meczu, bo po faulu na Jeleniu Solak wykorzystał rzut karny. Chwilę potem, po ładnym zagraniu Balickiego, Jeleń podwyższył rezultat.

Odpowiedź Tęczy była natychmiastowa i dystans do jednej bramki zmniejszył Piotr Pyla, który popisał się skuteczną dobitką. Obie drużyny miały potem bramkowe okazje. W ostatniej minucie wynik ustalił najlepszy na boisku zawodnik - Jeleń, który po zagraniu Dubla z bliska trafił do bramki.

(pan)

W INNYCH MECZACH:**Liszczanka - Victoria Kraków 8:0 (6:0) , Chciuk 2, Szymański 2, Szymula, Podsiadło, Piwowarski, Dąbrowski; Iskra Czułów - Gajowianka 0:0, Iskra Krzęcin - Cedronka Wola Radziszowska 2:1; Libertów - Wisła Jeziorzany 0:2 (0:0), Tyrała, K. Kapusta; pauzowała Radziszowianka**.

1.   Krakus   6   18   25-5

2.   Liszczanka   6   15   20-2

3.   Tęcza   6   15   23-6

4.   Pychowianka   7   13   17-14

5.   Wisła   6   12   13-4

6.   Iskra K.   5   10   7-5

7.   Radziszowianka   5   7   14-8

8.   Cedronka   6   6   12-17