Krew na lodzie

HOKEJ. Rosja - Finlandia i Szwecja - Czechy - to zestawienie półfinałowych par w mistrzostwach świata elity rozgrywanych w Bratysławie i w Koszycach.

Wczoraj rozegrano dwa mecze ćwierćfinałowe. W szlagierowym pojedynku Rosja pokonała Kanadę 2-1. To był przedwczesny finał. Od pierwszych minut zawrotne tempo, walczono z niesamowitą zaciętością. Trzech zawodników kończyło mecz z rozbitymi głowami, na lodzie polała się krew. W 26 min po kontrze Spezza pojechał sam na bramkarza Barulina i pokonał go strzałem między parkanami. W tej tercji Rosjanie nie wykorzystali aż 10 minut gry w przewadze, fantastycznie bronił Bernier. Dramatyczna była III tercja. W 42 min po strzale Nikulina krążek odbił się najpierw od poprzeczki, potem od słupka, ale do bramki nie wpadł. W 50 min Rosjanie wyrównali, choć grali w osłabieniu, po kontrze gola zdobył Kaigarodow. W 53 min po zagraniu zza bramki do siatki trafił gwiazdor NHL Kowalczuk i Rosja wygrała.

Finowie pokonali Norwegię 4-1, choć wynik nie oddaje zaciętej rywalizacji na lodowisku. Rewelacyjnie spisujący się w tych MŚ Norwegowie długo nie ustępowali rywalowi. Zgubiły ich kary, Finowie trzykrotnie wykorzystywali grę w przewadze i odskoczyli na 3-1.

WYNIKI: Kanada - Rosja 1-2 (0-0, 1-0, 0-2), 1-0 Spezza 26, 1-1 Kaigarodow 50, 1-2 Kowalczuk 53; Finlandia - Norwegia 4-1 (0-0, 4-1, 0-0), 0-1 Olimb 24 (karny), 1-1 Immonen 27, 3-1 Ruutu 29, 3-1 Immonen 36, 4-1 Lajunen 39.

(AS)

POLSKA W TRZECIEJ DYWIZJI

Kongres IIHF obradujący w Bratysławie zatwierdził zmiany w mistrzostwach świata. Polska zagra w dywizji Ib, czyli na trzecim poziomie, rywalami naszej reprezentacji będą: Korea Płd., Holandia, Litwa, Rumunia i Australia. W dywizji Ia (drugi poziom) są: Austria, Słowenia, Węgry, W. Brytania, Ukraina i Japonia. Nadal 16 najlepszych drużyn grać będzie w elicie.