Krężelok o 0,9 s od podium

Krężelok uzyskał 20. czas eliminacji. W biegu ćwierćfinałowym po emocjonującym finiszu zajął 2. miejsce, ustępując tylko Szwedowi Brinkowi. Wielkiego pecha miał wicelider Tour de Ski Oestensen (Norwegia), złamał nartę i nie ukończył konkurencji.

Tour de Ski: biegi sprinterskie w Asiago

Janusz Krężelok o krok od podium, w biegu sprinterskim we włoskim Asiago w ramach Tour de Ski był czwarty. W biegu pań Justyna Kowalczyk była 23.

W półfinale Krężelok był dopiero czwarty, ale ponieważ drugi bieg był wolniejszy, Polak awansował do finału (awansowało po dwóch zawodników z każdego biegu oraz dwóch z najlepszymi czasami).
W finale Krężelok biegł cały czas na 4.-5. pozycji, ostatecznie był czwarty, do trzeciego zabrakło mu tylko 0,9 sekundy. Drugi z Polaków Maciej Kreczmer był w eliminacjach 38. i nie awansował do ćwierćfinału.
W sprincie pań Justyna Kowalczyk wypadła znacznie lepiej niż przed paroma dniami w Monachium, gdzie była 53. Teraz uzyskała w eliminacjach 23. czas i zakwalifikowała się do czołowej "30". W ćwierćfinale przybiegła na 5. pozycji i odpadła, została sklasyfikowana na 23. miejscu.
Wygrała pewnie Finka Virpi Kuitunen, która została liderką, bo Steira z Norwegii odpadła już w eliminacjach sprintu. Kowalczyk jest 20. - 2.05,8 straty do Kuitunen.
Następne zawody kończące Tour de Ski odbędą się w**weeekend w**Val di Fiemme.Program, sobota: biegi kobiet na 15 km i mężczyzn na 30 km ze startu wspólnego st. klasycznym, niedziela: 10 km kobiet st. wolnym i 15 km mężczyzn też st. wolnym. (as)**

Wyniki

Mężczyźni, sprint, finał A: 1. Hetland (Norwegia) 2.27,3; 2. Fredriksson (Szwecja) strata 0,1; 3. Northug (Norwegia) 0,6; 4. Krężelok 1,5; 5. Hellner (Szwecja) 3,0; 6. Kozisek (Czechy) 9,0; 38. Kreczmer.
Klasyfikacja generalna**TdS: 1. Angerer 1: 34.36; 2. Oestensen (Norwegia) 27,3; 3. Dementiew 31,1 4. Northug 31,5 5. Goering (Niemcy) 46,9; 6. Pankratow 1.00,6; 41. Krężelok 3.54,7; 55. Kreczmer 6.17,4. Kobiety, sprint, finał A: 1. Kuitunen (Finlandia) 2.44,2; 2. Bjoergen (Norwegia) 0,4; 3. Follis (Włochy) 0,8; 4. Norgren (Szwecja) 0,9; 5. Neumannova (Czechy) 1,2; 6. Korosteliewa (Rosja) 2,6; 23. KowalczykKlasyfikacja generalna**TdS: 1. Kuitunen 1: 02.21,4; 2. Bjoergen 28,3; 3. Majdic (Słowenia) 34,3; 4. Steira (Norwegia) 38,7; 5. Saarinen (Finlandia) 47,4; 6. Skofterud (Norwegia) 55,6; 20. Kowalczyk **2.05,8.