red
Choć ŁKS chciał wykorzystać słabą w ostatnim czasie postawę gości z Poznania, podopieczni Ivana Djurdjevicia wygrali po bramce w ostatniej minucie dogrywki. Joao Amaral wpakował do siatki bezpańską piłkę po interwencji Budzyńskiego. Beniaminek Fortuna 1 Ligi również miał swoje okazje, raz nawet piłka wylądowała w siatce Lecha, jednak arbiter dopatrzył się w tej akcji spalonego. Krzysztof Szymczak
Za nami dziewięć pierwszych spotkań 1/32 finału Pucharu Polski. ŁKS był bliski sprawienia niespodzianki, Wisła Płock zgodnie z planem wygrała z Siarką, natomiast Chrobry zapewnił rywalom bolesną lekcję futbolu. Jak zaprezentowała się reszta? Oto wyniki 1/32 finału Pucharu Polski.

Choć ŁKS chciał wykorzystać słabą w ostatnim czasie postawę gości z Poznania, podopieczni Ivana Djurdjevicia wygrali po bramce w ostatniej minucie dogrywki. Joao Amaral wpakował do siatki bezpańską piłkę po interwencji Budzyńskiego. Beniaminek Fortuna 1 Ligi również miał swoje okazje, raz nawet piłka wylądowała w siatce Lecha, jednak arbiter dopatrzył się w tej akcji spalonego. Cała relacja poniżej:
Męki Lecha w Łodzi. Zadecydował gol w ostatniej minucie dogrywki

Arka Gdynia pojechała na mecz ze Śląskiem Świętochłowice w roli zdecydowanego faworyta. Z tej okazji trener Zbigniew Smółka zdecydował się na kilka zmian w składzie. Rezerwowi zrealizowali założenia taktyczne i bez większych problemów pokonali rywala 3:0. Cała relacja poniżej:
Arka szybko załatwiła sprawę

Bramki: 0:1 Nabil Aankour (27), 0:2 Marcus da Silva (33), 0:3 Rafał Siemaszko (39)
Śląsk: Gambusz - Wagner, Kaiser, Ściętek, Wasiak (79 Kaciuba), Hewlik, Koniarek, Łebko, Wawrzyniak, Czapla, Lesik
Arka: Krzepisz - Socha, Maghoma, Danch, Danielak - Sulewski, Sołdecki, Aankour (82 Bohm), Cvijanović (46 Bogdanow), Marcus - Siemaszko (72 Zbozień)

Z Pucharem Polski pożegnał się za to Gryf Wejherowo. Drugoligowcy nie poradzili sobie z grającym klasę wyżej Stomilem Olsztyn. To spotkanie także rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie.

Bramki: 0:1 Tomasz Zając (31), 0:2 Łukasz Sołowiej (36), 0:3 Tomasz Zając (43), 1:3 Krzysztof Wicki (57-karny)
Gryf: Ferra - Gulczyński (46 Niciński), Wicki, Liberacki, Goerke - Włodyka, Sikorski, Kołc, Koziara (67 Czychowski), Chwastek - Rogalski
Stomil: Leszczyński - Mosakowski, Dzięcioł, Sołowiej, Dziemidowicz - Tanczyk, Głowacki, Jegliński, Wasiak (77 Szramka), Zając (90 Serbintowicz) - Mętlicki (72 Śledź)

Porażka Wisły Płock z Cracovią sprawiła, że przed wtorkowym meczem Pucharu Polski sytuacja Dariusza Dźwigały jeszcze mocniej się skomplikowała. Choć włodarze klubu z Płocka zapewniali, że nie zamierzają go zwolnić, ewentualna przegrana w Tarnobrzegu na pewno pogorszyłaby jego nie najlepsze notowania u kibiców. Szybki gol Karola Angielskiego ustawił jednak spotkanie, a festiwal bramek w drugiej połowie pozwolił na optymizm. Cała relacja poniżej:
U Dźwigały wreszcie zgodnie z planem. Wisła Płock lepsza od Siarki

Bramki: Angielski 0:1 (10), Uryga 0:2 (54), Stilić 0:3 (62), Ropski 1:3 (63), Szymański 1:4 (64)
Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa, Mateusz Janeczko, Dawid Kubowicz, Łukasz Nadolski, Michał Bierzało (46. Grzegorz Płatek), Aleksander Drobot, Maksymilian Sitek (73. Łukasz Świderski), Kamil Radulj, Kacper Maik (77. Mateusz Wawrylak), Krzysztof Ropski, Adrian Gębalski.
Wisła Płock: Bartłomiej Żynel, Cezary Stefańczyk, Alan Uryga, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Nico Varela, Damian Rasak, Riccardo Grym (57. Damian Szymański), Semir Stilić (67. Oskar Zawada), Carlitos (71. Jakub Łukowski), Karol Angielski.

4-ligowa Polonia Głubczyce została upokorzona przed własną publicznością. Katem miejscowej drużyny stał się Chrobry Głogów. Wyżej notowana drużyna zaledwie po 17 minutach gry prowadzili już 3:0. Później spuścili nieco z tonu i strzelali już tylko wtedy, gdy na chwilę przyspieszyli grę. Ostatecznie wynik zatrzymał się na ośmiobramkowej przewadze.

Bramki: 0-1 Kaczmarek - 4., 0-2 Kaczmarek - 9., 0-3 Bach - 17., 0-4 Fedorowicz - 42. (samobójcza), 0-5 Nowicki - 57., 0-6 Kaczmarek - 63., 0-7 Kona - 72., 0-8 Bach - 83.
Polonia: Poźniak - Forma, Broniewicz, Fedorowicz, Lenartowicz - Felippe (87. Biśta), Czarnecki (46. Toporowski), Łukowski, Jamuła - Grek, Bawoł (68. Zawadzki). Trener Tomasz Owczarek.
Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Repka, Stolc, Ratajczak - Kona, Zejdler (65. Wajsak), Bach, Sędziak (58. Kowalczyk) - Napołow (46. Nowicki), Kaczmarek. Trener Grzegorz Niciński.

W 1/16 finału zameldował się także obrońca tytułu. O zwycięstwie Legii nad Chojniczanką zadecydowała bramka Michała Pazdana, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach warszawskiego zespołu. Cała relacja poniżej:
Legia wdzięczna Pazdanowi. Awans w Chojnicach po golu obrońcy

Miał być mecz na przełamanie, a wyszło coś zupełnie innego. PGE Stal Mielec przegrała z drugoligową Pogonią Siedlce i tym samym odpadła. Cała relacja poniżej:
Niespodzianka w Siedlcach! PGE Stal Mielec kończy pucharową przygodę już po pierwszym meczu
Bramki: Mateusz Bochnak 70, Adam Mójta 77 – Grzegorz Kuświk 33
Pogoń: Smołuch – Pazio, Guedes, Przystalski, Mójta – Wrzesiński, Marciniec, Wiktoruk (62 Rybski), Bochnak, Garyga (46 Walków) Szczepański (67 Paluchowski).
Stal: Primel – M. Gancarczyk, Grodzicki, Kiercz, Leandro – Wroński, Tomasiewicz (46 Gąsior), Górka (76 Getinger), Banaszewski –Kuświk (46 Mendi) Bergier.

Piłkarze Odry Opole koncertowo zagrali w Chorzowie i gładko pokonali Ruch 5:1. Niebiescy wyjątkowo pechowo zaczęli pierwsze i ostatnie spotkanie w ramach tej edycji Pucharu, bo już w 1. minucie sprokurowali rzut karny. Trafienie Wojciecha Kędziory okazało się wyłącznie honorowym.

W meczu Wisły Kraków z Lechią Gdańsk przez 120 minut zobaczyliśmy tylko dwie bramki. Na gol Michała Nalepy w pierwszej połowie spotkania odpowiedział w drugiej części gry Zdenek Ondrasek. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Lechii Gdańsk. W trakcie dogrywki czerwoną kartkę obejrzał Zdenek Ondrasek za ostry wślizg na Patryku Lipskim. Cała relacja poniżej:
Rzuty karne rozstrzygnęły mecz między Wisłą a Lechią

PUCHAR POLSKI w GOL24

Materiał oryginalny: Krok od sensacji, bolesna lekcja futbolu. Oto komplet wtorkowych wyników 1/32 finału Pucharu Polski - Gol24