Król z Finlandii

Korespondencja "Dziennika" z Austrii

Polacy tylko tłem...

29-letni Fin Mika Myllylae został królem zakończonych wczoraj w Ramsau 43. narciarskich mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych. Fin zdobył 4 medale (3 złote, 1 srebrny) i w klasyfikacji multimedalistów wyprzedził Włoszkę Ste-fanię Belmondo - 3 medale (2 złote, 1 srebrny). Klasyfikację medalową wygrali Norwegowie - 9 medali (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe).
W ostatnich konkurencjach, biegach maratońskich, wygrali - wśród pań na 30 km Rosjanka Larysa Łazutina, wśród panów na 50 km właśnie Myllylae. W nowej konkurencji mistrzostw - sprincie w kombinacji norweskiej, triumfował Norweg Vik, Kazimierz Bafia był 34. Polacy byli na tych mistrzostwach tylko bladym tłem. Najlepszą pozycję wywalczył w konkursie skoków na średniej skoczni Robert Mateja (był 22).