Królewska odpowiedź

FIL
HISZPANIA. Real Madryt do przerwy sensacyjnie przegrywał u siebie z Mallorcą 1:2, ale w drugiej połowie zdobył cztery gole.

"Królewscy" między 52 a 57 minutą aż trzykrotnie trafili do siatki gości, a zwycięstwo przypieczętowali w doliczonym czasie gry. Dwiema bramkami i jedną asystą popisał się Gonzalo Higuain, po jednym trafieniu zaliczyli Cristiano Ronaldo, Luka Modrić i Karim Benzema, a dwie asysty zaliczył Mesut Oezil. Ronaldo zdobył swego już 43. gola w 43. meczu w tym sezonie, a zarazem 21. bramkę w tym roku.

Gospodarze znowu stracili bramki po stałych fragmentach gry (dwie wrzutki w pole karne). - Ciągle pracujemy nad poprawą tego elementu, ale te błędy to skutek braku koncentracji - przyznał Aitor Karanka, asystent trenera Jose Mourinho.

WYNIKI

Deportivo - Celta 3:1 (1:0), Riki 9, Silvio 64, Salomao 79 - Park 80; Sociedad - Valladolid 4:1 (3:0), Griezmann 33 i 44, Agirretxe 39, Prieto 48 - Guerra 87; Real M. - Mallorca 5:2 (1:2), Hi-guain 15 i 57, Ronaldo 52, Modrić 54, Benzema 90 - Nsue 6, Alfaro 21; Valencia - Betis 3:0 (1:0), Soldado 16 k., Paulao 85 sam., Jonas 90 Getafe - Athletic 1:0 (1:0), Borja 7; Malaga - Espanyol 0:2 (0:0), Colotto 49, Garcia 66; Sevilla - Saragossa 4:0 (1:0), Coce 28 i 52, Reyes 63, Negrdeo 68; Osasuna - Atletico 0:2 (0:1), Costa 35 i 48. Po zamknięciu numeru: Barcelona - Rayo, Granada - Levante.

1.   Barcelona   27   71   85-30

2.   Real M.   28   61   71-27

3.   Atletico   28   60   50-24

4.   Sociedad   28   47   49-35

5.   Valencia   28   45   41-40

6.   Malaga   28   44   38-27

7.   Betis   28   43   39-42

8.   Getafe   28   42   38-44