Królewskie rezerwy bez sukcesów

ART
FUTBOL AMERYKAŃSKI. Po zakończeniu sezonu w I lidze, drużyna Kraków Kings przystąpiła do rozgrywek drużyn 8-osobowych. Pierwszy turniej nie był jednak udany, zespół z Nowej Huty nie odniósł zwycięstwa.

Krakowskie rezerwy (Kings B) rywalizowały w Przemyślu w zmaganiach grupy B rozgrywek PLFA 8. Oba mecze "Królowie" przegrali, ulegając 6:48 Warsaw Eagles C, a następnie 22:36 ekipie gospodarzy, Bears.

O ile porażki z "Orłami" można było się spodziewać (jedyne punkty dla krakowian zdobył Krzysztof Muzyka), to przegrana z "Niedźwiedziami" nieco zaskoczyła. Gospodarze stawiają dopiero pierwsze kroki w futbolu, a z Kings wygrali po najciekawszym meczu zawodów.

Miejscowi dość szybko zaliczyli dwa touchdowny. W trzeciej części gry krakowianie, za sprawą Marcina Masłonia i Janusza Wędzichy, wyszli na prowadzenie. W ostatniej kwarcie wynik był korzystny dla przemyślan, lecz na niecałe dwie minuty przed końcem to goście mieli szansę na zwycięstwo. Zgubili jednak piłkę, a po chwili "Niedźwiedzie" rozstrzygnęły losy rywalizacji. Bears wygrali też drugie swoje spotkanie, pokonując 46:20 Jokers Kielce. Ci ostatni z kolei ulegli 0:44 Eagles.

- Mamy nieduży skład, a do tego nasz najlepszy zawodnik Łukasz Niedzielski złamał przed turniejem śródstopie i nie przyjechał - mówi prezes Kings Łukasz Pająk. - Obaj nasi rozgrywający mają po 17 lat i na początku zjadła ich trema. Przed drugim turniejem musimy dopracować grę w red zone (ostatnie 20 jardów przed polem punktowym - przyp. art).

Drugi (ostatni) turniej eliminacyjny grupy B rozegrany zostanie 8 września w Kielcach.