"Królewskie wakacje" w krakowskim Com-Com Zone

"Królewskie wakacje" w krakowskim Com-Com Zone

Elżbieta Cegła

Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska

Na pikniku zawsze jest mnóstwo atrakcji i dzieci są bardzo zadowolone. Nie może być inaczej, przecież mają wakacje
1/44
przejdź do galerii

Na pikniku zawsze jest mnóstwo atrakcji i dzieci są bardzo zadowolone. Nie może być inaczej, przecież mają wakacje ©Adam Wojnar

Inspektor „Wawelek” oczywiście był na posterunku. Podobnie jak policjanci, także ci z grupy antyterrorystycznej, strażacy, strażnicy miejscy. Długa kolejka była do naszej redakcji terenowej, bo każdy chciał się znaleźć na pierwszej stronie gazety i poczuć jak celebryta.
To już ósmy piknik, który odbył się na terenie Com-Com Zone w Krakowie „Królewskie wakacje”. Wakacje organizowane przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju” przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców stolicy Małopolski, podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

- Staramy się, by co roku wakacje były nie tylko bardzo atrakcyjne, ale przede wszystkim bezpieczne. Współpracujemy z PZU SA oraz Komendą Wojewódzką Policji i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej i uczymy dzieci, jak w ogóle bezpiecznie spędzać wolny czas.
Robimy to poprzez zabawę, bo wtedy wszystko łatwiej zapamiętać. Tak jest nie tylko podczas pikniku, ale przez cały czas trwania naszej akcji, chodzi nam bowiem o kształtowanie określonych postaw i nawyków już od najmłodszych lat - mówi Ewa Bielecka, prezes Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju”.

Piknikowe spotkania z policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi organizującymi dzieciom gry edukacyjne i konkursy z nagrodami to jedna strona „Królewskich wakacji”, którym patronuje „Gazeta Krakowska”. Druga polega na kulturowo-historycznej edukacji dzieci i młodzieży, w czym od lat wydatnie pomaga Muzeum Narodowe w Krakowie. Organizuje ono warsztaty - tym razem w Domu Józefa Mehoffera dzieci dowiedzą się, „Co się chowa w cieniu wiązu? Zwierzęta i rośliny z ogrodu J. Mehoffera”. Ponadto zwiedzą Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju” realizuje też autorski program edukacyjny pn. „Używkom mówimy nie!”. Oczywiście będzie czas na relaks w parku wodnym i seans w kinie Kijów.Centrum.


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo