„Królowie” z Krakowa pomogli pokonać Rosję

(ART)
Z numerem 28 Michał Dybowicz z Kraków Kings
Z numerem 28 Michał Dybowicz z Kraków Kings Fot. Jakub Hereta
Futbol amerykański. Reprezentacja Polski wygrała drugi mecz towarzyski w ciągu dwóch tygodni, tym razem pokonując 7:0 (7:0, 0:0, 0:0, 0:0) Rosję. W spotkaniu w Lublinie zagrali zawodnicy Kraków Kings.

W reprezentacji Polski na ten sezon, wybranej przez nowego selekcjonera Amerykanina Brada Arbona, jest trzech zawodników mistrzów I ligi: Filip Mościcki, Łukasz Korpak i Michał Dybowicz. W meczu z Rosją zaprezentowali się wszyscy, a sporo pograł zwłaszcza ten ostatni. Występujący na pozycji biegacza (running back) futbolista „Królów” zaliczył 11 szarż, najwięcej z Polaków.

Jedyne przyłożenie w spotkaniu oglądać można było już w pierwszej kwarcie. Po 35-jardowym podaniu Bartosza Dziedzica Tomasz Ochnio złapał piłkę, choć było przy nim dwóch rywali (podwyższenie za jeden punkt dołożył Damian Pańczyszyn). Polacy kontrolowali przebieg wydarzeń, w całym meczu goście tylko raz przedarli się na połowę „biało-czerwonych”.

- Obie defensywy grały fantastycznie, w związku z __tym dla formacji ofensywnych było to niezwykle trudne spotkanie - mówi trener reprezentacji Brad Arbon.

To spotkanie oraz wcześniejsze z Belgią (27:20) były formą przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy (11 października w Pardubicach Polacy zmierzą się z Czechami). Docelową imprezą są The World Games w 2017 r. we Wrocławiu.