Królowie z Krakowa zdobyli książęcą twierdzę

(ART)
Futbol amerykański. W swoim drugim spotkaniu w I lidze (grupa południowa) Kraków Kings wygrali na wyjeździe z Warsaw Dukes.

Warsaw Dukes - Kraków Kings 20:26 (0:26, 6:0, 0:0, 14:0)

Punkty: Gromnicki 6, Mariański 6, Neloms 6, Przepiórzyński 2 - Mościcki 12, Klonowski 6, Wesołowski 6, Masłoń 2.

Dukes w dwóch wcześniejszych spotkaniach w tym sezonie odnieśli bardzo wysokie zwycięstwa, do tego na swoim obiekcie - w podwarszawskich Ząbkach - dotychczas nigdy nie przegrali. Liczba spotkań bez porażki w tej twierdzy zakończyła się na 10.

„Królowie” otwarcie meczu mieli iście królewskie, bo po pierwszej kwarcie i aż czterech przyłożeniach prowadzili 26:0! To sytuacja rzadko spotykana. Trzeba jednak przyznać, że zespół „Książąt” ułatwiał gościom zadanie. Gospodarze trzykrotnie tracili piłkę blisko swego pola punktowego, co rywale bezlitośnie wykorzystywali.

Po koszmarnej pierwszej kwarcie miejscowi jednak się pozbierali i wcale nie musieli tego spotkania przegrać. Mozolnie odrabiali straty, zbliżając się w IV kwarcie, po dwóch kolejnych przełożeniach, na 6 punktów (tyle „oczek” jest za przyłożenie, po którym można zdobyć dodatkowy punkt za celne kopnięcie).

W ostatnich sekundach Avery Neloms zagrał do będącego w polu punktowym kolegi, ale piłkę w ostatniej chwili odbił Jakub Spałek, co zapewniło Kings zwycięstwo. Najlepszym zawodnikiem spotkania (MVP) został wybrany ich zawodnik - Filip Świechowicz.

W następnej kolejce I ligi Kings na stadionie Wawelu podejmą Wilki Łódzkie. Spotkanie odędzie się w najbliższą w niedzielę o godz. 12.

W innym meczu grupy południowej: Wilki Łódzkie - Gliwice Lions 35:0.