Krótka rozgrzewka

BK
Zgodnie z przewidywaniami, tenisiści stołowi PKS Opoki Trzebinia nie mieli problemów z odniesieniem wygranej w kolejnym meczu II ligi rozegranym w Przemyślu. Za cały komentarz mógłby wystarczyć sam wynik końcowy potyczki z tamtejszym Nurtem 9-1.

Łatwa wygrana Opoki Trzebinia w Przemyślu

- Najgorsza w tym wszystkim była podróż. Wyjechaliśmy o 8 rano, po drodze były jakieś roboty drogowe, objazdy, w efekcie do hali, gdzie było rozgrywane spotkanie dotarliśmy o 13.40, a więc 20 minut przed rozpoczęciem meczu. Nie było czasu na długą rozgrzewkę, ale jak się okazało nie stanowiło to przeszkody w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Nurt w tej chwili jest lepszym zespołem niż w ubiegłym sezonie. Myślę, że stać go na miejsce w pierwszej "szóstce", ale do nas sporo mu brakuje. Właściwie mogliśmy wygrać nawet do zera - mówi trener Opoki Kazimierz Noworyta.
   Jedyny punkt w tym meczu stracił Damian Zając i to trochę na własne życzenie. Przy remisie w setach 2-2 w piątej partii prowadził 9-6, by potem przegrać 7 piłek i w efekcie cały pojedynek. Pozostałe pojedynki i deble kończyły się wygranymi w stosunku 3-0 lub 3-1. Andrzej Frankowski i Grzegorz Iwaniuk, którzy wzmocnili Opokę przed tym sezonem, ale także czwarty z trzebinian Rafał Utylski, udzielili rywalom srogiej lekcji.
   Podobnie, jak przed poprzednim meczem, czwórka, która miała bronić barw Opoki, wyłoniona została drogą wewnętrznych eliminacji. W ich wyniku nastąpiła jedna zmiana i Rafała Długaja zastąpił Zając.
   - Rywalizacja w tych grach jest bardzo zacięta. Tym razem najdłużej ważyło się, czy czwartym graczem będzie Zając czy Świrk. Po 4 setach było 2-2, a w piątym trwał ostry bój dosłownie do ostatniej piłki - mówi szkoleniowiec.
   W następnym meczu, trzebinian czeka znów wyjazd, tym razem do Nowego Targu. Z zespołem wybiera się tam także ks. Stanisław Krzysik, proboszcz parafii z Sierszy, gdzie gra Opoka. Ksiądz Krzysik pochodzi z leżących niedaleko Nowego Targu Maniowych, ale jak zapewnia teraz sercem jest z Opoką.
   Natomiast 11 listopada Opoka zamierza zorganizować tradycyjny Turniej Niepodległościowy o puchar przewodniczącego Rady Miasta Trzebini Stanisława Szczurka. Wtedy będzie okazja zobaczyć najlepszych zawodników Opoki, a jednocześnie zagrać samemu. Organizatorzy planują przeprowadzić turniej w 3 kategoriach wiekowych.