Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Krótko, bez przygód

DMA
Łukasz Łaskawiec na trasie Italian Baja Fot. RMF Caroline Team
- Rajd bardzo fajny, tylko krótki - tak wczoraj Łukasz "Łoker" Łaskawiec scharakteryzował Italian Baja, pierwszą rundę Pucharu Świata FIA, a także mistrzostw Europy quadów w rajdach Baja. 21-latek spod Olkusza, broniący barw RMF Caroline Team, wygrał swoją klasę (Q4), a w klasyfikacji generalnej był trzeci.

RAJDY TERENOWE. Udany występ Łukasza Łaskawca we Włoszech

Niebiosa w tym roku nie sprzyjały organizatorom 18. Italian Baja. Z powodu obfitych opadów deszczu piątkowy 10 km prolog został skrócony o 3 km, a ze 100 km trasy, którą zawodnicy mieli pokonywać w sobotę i niedzielę, pozostały tylko odcinki 21 i 32 km. W sumie zawodnicy mieli do pokonania siedem odcinków specjalnych.

Łaskawiec we Włoszech dosiadał yamahy raptor 900, tej samej, którą wywalczył w tym roku sensacyjne 3. miejsce w Rajdzie Dakar. - Miejscami było dużo wody - mówił "Łoker", czwarty w klasie po piątkowym prologu. W sobotę awansował na drugie miejsce. - Po wyjściu z zakrętu wpadłem w głębokie błoto. Quada zasysało, a mnie obrzuciło błotem. Kończyłem bez gogli - opowiadał po etapie. Wczoraj objął prowadzenie w klasie. - Jechało mi się bardzo dobrze. Bez większych przygód. Szkoda tylko, że tak krótko - stwierdził wczoraj wieczorem Łaskawiec. Zwyciężył Portugalczyk Andre Mendes (Yamaha YZF 450).

Wśród kierowców terenówek najszybciej trudną trasę pokonał Rosjanin Boris Gadasin w G-Force Proto. Na mecie zameldowały się także trzy polskie załogi, najlepsi byli Albert Gryszczuk z Rafałem Martonem w Porsche Cayenne S - 30. miejsce.