Krótko - sport

pan
Na stadionie PKS Jadwiga odbył się Ogólnopolski Turniej Ringo o Puchar św. Jadwigi.

RINGO. Wysoka frekwencja.

W zawodach wzięło udział ok. 60 dzieci i młodzieży z Krakowa oraz okolic. Zawodniczki i zawodnicy w pogodnej atmosferze rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych (od lat 10, 13, 16 oraz w kategorii otwartej). Ponieważ zainteresowanie było bardzo duże zorganizowano dodatkowe konkurencje, dwójek dziewcząt oraz dwójek chłopców. Nad przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Ewa Hwała i Jan Ziółko. W najmłodszej kategorii wygrał Dawid Gzyl, w starszej triumfowali Anna Byczek oraz Omar Jemaaoui, wśród 16-latków Magdalena Rewers oraz Michał Cabała, a w kategorii otwartej - Urszula Ziółko oraz Grzegorz Majerski.

GIMNASTYKA SPORTOWA. Janik druga.

Zawodniczka Wisły Gabriela Janik zajęła drugie miejsce podczas XXVIII Międzynarodowego Memoriału Kołakowskich, który odbył się w Szczecinie. Zawodniczka z Krakowa powtórzyła tym samym swój ubiegłoroczny wyczyn. Impreza miała, jak co roku, silną obsadę, wystartowały bowiem zawodniczki reprezentujące aż siedem krajów: Belgię, Białoruś, Finlandię, Litwę, Rosję, Ukrainę i Polskę. Zwyciężczynią okazała się Finka Annika Urvikko, która wyprzedziła Gabrielę Janik o 2,4 pkt. Szczecińskie zawody były ostatnimi dla polskich zawodniczek w pierwszym półroczu bieżącego roku. Pod koniec czerwca zawodniczki kadry narodowej rozpoczną przygotowania do Uniwersjady, która odbędzie się w sierpniu w Chinach.

SPORT. Zostań instruktorem.

Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej organizuje kursy instruktorów rekreacji ruchowej ze specjalnością: narciarstwo zjazdowe, fitness - nowoczesne formy gimnastyki, fitness - ćwiczenia siłowe oraz kinezogerontoprofilaktyki i jazda konna. Zgłoszenia, tel. 0-12-633-26-62.

(pan)

KAJAKARSTWO. Medale krakowian

W Lublinie rozegrano mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym, w którym bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Krakowa. W wyścigu na 30 kilometrów w K-2 seniorów tytuł mistrzowski wywalczyli Paweł Dziura i Jakub Brzezicki, a srebrny Wojciech Kopański i Grzegorz Korneluk z Yacht Clubu Kraków. W wyścigu K-2 juniorów na 20 kilometrów srebrny medal zdobyli Mateusz Goszczyński i Dawid Łukasiewicz z Nadwiślanu.

(pan)

SZACHY. Triumf Kumora

Zakończył się cykl turniejów błyskawicznych organizowanych w sali krakowskiego Drogowca. Pożegnalny turniej wygrał Hubert Popiołek z Grzegorzem Słabkiem po 13,5 pkt. (z 15), przed Andrzejem Dońcem i Andrzejem Gbylem po 12 pkt. W tym sezonie klasyfikację generalną zdecydowanie wygrał Łukasz Kumor który w 33 turniejach zdobył łącznie 372,5 pkt. Drugie miejsce zajął Andrzej Doniec 346,5 pkt., a trzecie Andrzej Gbyl 298 pkt. Ogółem w turniejach grało 68 zawodników.

(pan)

PIŁKA NOŻNA. Tytuł dla "919"

Zakończył się kolejny sezon w piłkarskiej lidze taksówkarzy. Po raz pierwszy w historii mistrzem została ekipa sieci "919" wyprzedzając: Barbakan, Barbakan II, Dwójki, Barbakan III i Mega. Królem strzelców został Krzysztof Piórkowski z ekipy wielokrotnego mistrza Barbakanu, który zdobył 34 bramki. W ostatniej kolejce padły następujące wyniki: Barbakan II 0-919 0-12, Barbakan - Barbakan II 7-4 i Mega - Dwójki 1-4. Rozgrywki prowadzone były na stadionie AWF, a prowadził je tradycyjnie Jerzy Piórowski. Kolejna edycja rusza po wakacjach.