Krótko

PAN
W Warszawie odbyły się pływackie zawody z cyklu Grand Prix Polski o puchar głównego sponsora polskiej reprezentacji Dialog Telecom. Kilka dobrych wyników uzyskali pływacy krakowskiego Jordana. Katarzyna Wilk z czasem 26,77 była druga na dystansie 50 m stylem motylkowym i jako jedyna z krakowskiej ekipy stanęła na podium. Zawodniczka ta była także czwarta w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Pływacy Jordana byli blisko podium w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym, czwarty był Krzysztof Zawadzki, a piąty Michał Klupa. Powołania dla pływaków

Raz na podium

W Warszawie odbyły się pływackie zawody z cyklu Grand Prix Polski o puchar głównego sponsora polskiej reprezentacji Dialog Telecom.**Kilka dobrych wyników uzyskali pływacy krakowskiego Jordana. Katarzyna Wilk z czasem 26,77 była druga na dystansie 50 m stylem motylkowym i jako jedyna z krakowskiej ekipy stanęła na podium. Zawodniczka ta była także czwarta w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Pływacy Jordana byli blisko podium w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym, czwarty był Krzysztof Zawadzki, a piąty Michał Klupa.

Powołania dla pływaków

Polski Związek Pływacki ogłosił skład kadr narodowych juniorów. Powołani zawodnicy będą brani pod uwagę w przygotowaniach do najważniejszych imprez. W składach poszczególnych reprezentacji nie zabrakło reprezentantów krakowskiego Jordana. W kadrze 17-18-latków znaleźli się Adrian Tracz i Krzysztof Wilk, wśród juniorów 16-letnich: Małgorzata Czapka, Ewa Wijas i Tomasz Marzec, a w grupie 15-letnich juniorów: Jagoda Janecka, Magdalena Pułka i Katarzyna Wilk. W grupie o rok młodszych zawodników docenieni zostali: Karolina Siwiec, Łukasz Nowak, Marcin Suzin i Mateusz Wysoczyński.

Krakowskie akcenty

Reprezentacja Polski kadetów w koszykówce wygrała turniej Nadziei Olimpijskich, który odbył się w Budapeszcie. Polacy ulegli Czechom 70-76 oraz pokonali Węgry 92-71 i Słowację 106-62.
Do pierwszej piątki zawodów wybrany został Marek Szumełda-Krzycki z krakowskiego Basketu, a czołowym graczem kadry był Tomasz Kumiszcza z Korony Kraków. Asystentem trenera reprezentacji Polski Roberta Jakubiaka jest Dawid Mazur z Basketu Kraków. Celem Polski w tym roku jest jak najlepsza lokata w mistrzostwach Europy Dywizji B, które odbędą się w Macedonii. (PAN)