Krótko

BD
Sęka droga do Tallinia

Pierwszy bezbłędny

Łącko gościło uczestników ogólnopolskich zawodów w skokach przez przeszkody. W okolice Płocka zjechało ponad 100 koni. Nie zabrakło również reprezentantów LKJ Klikowa. Dobry występ znów na swoim koncie ma Małgorzata Wardzała, która jako jedyna juniorka startowała w dwunawrotowym finale Grand Prix. Po raz pierwszy w tym sezonie konkursy Grand Prix w naszym kraju rozgrywane są na przeszkodach o wysokości 150 a nie 140 cm. W drugim przejeździe Gosia jadąc na Oparze nie miała ani jednej zrzutki. To pierwszy taki wynik młodej zawodniczki. W sumie w konkursie zajęła wysoką piątą lokatę. Konkurs wygrała Gabriela Kowalska na Inezie, na drugim miejscu uplasował się Dawid Rakoczy na Marino, na trzecim - Bartosz Goszczyński na Mon Ami. Dzięki wysokiej lokacie podopieczna trener Katarzyny Dalczyńskiej awansowała w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Teraz przed Małgorzatą Wardzałą konkursy w Żywcu lub Sopocie. Do tej pory zawodniczka startowała na Oparze i Grancie. Właśnie doszedł trzeci koń. To 12-letni siwy ogier - Ormus podarowany przez Andrzeja Leśniaka z Krakowa.

Ponad 100 zawodników walczyło w Kielcach w międzynarodowym turnieju pięściarzy. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Pałacu Młodzieży Roleski Tarnów, którzy zdobyli dwa medale. Dariusz Sęk w półfinale kategorii 69 kilogramów pokonał Artura Matczaka z Widzewa Łódź, a w finale okazał się lepszy od Tomasza Borowca z Avii Świdnik. W kategorii 54 kilogramy Michał Pis w półfinale zwyciężył Patryka Cichockiego z Rybnika. W finale przegrał z Gregorianem Haikiem z Gruzji. W Krakowie rywalizowali kadeci Pałacu Młodzieży. W turnieju z cyklu Wiślacka Sobota wygrali Łukasz Pis i Tomasz Kozub. Swoją walkę zremisował Rafał Radliński. Podczas kolejnego weekendu podopieczni trenera Mariana Basiaka wystąpią w silnie obsadzonym turnieju w Jaworznie. Tu z dobrej strony powinien pokazać się znów Dariusz Sęk, toczący już pojedynki z seniorami. Zawodnik ten brany jest pod uwagę jako reprezentant Polski na sierpniowe mistrzostwa Europy juniorów w Tallinie.