Krótko

S
45. Lokata GWIZDOŃ. Rosjanka Natalia Gusjewa wygrała bieg sprinterski na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrany został we włoskiej Anterselvie. Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń uplasowała się na 45. miejscu.

BURCZYŃSKI MISTRZEM EUROPY. 22-letni Michał Burczyński zdobył na lodowej tafli Balatonu złoty medal bojerowych mistrzostw Europy. W czwartek tytuł wicemistrza świata wywalczył Karol Jabłoński.
   LAJUNEN PIERWSZY. Fin Samppa Lajunen wygrał w piątek w japońskiej miejscowości Nayoro zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, wyprzedzając Niemca Sebastiana Haseneya oraz kolegę z ekipy Hannu Manninena.
   OPERACJA MICHALCZEWSKIEGO. Były mistrz świata zawodowców w wadze półciężkiej organizacji WBO Dariusz Michalczewski przeszedł w piątek w Hamburgu operację łękotki prawego kolana. Operacja zakończyła się pomyślnie i 35-letni bokser tryska humorem.
   KOREAŃCZYK POD PRĘGIERZEM. Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Wykonawczego, biorąc pod uwagę zalecenia Komisji Etyki, postanowił w piątek jednogłośnie pozbawić wiceprzewodniczącego MKOl Koreańczyka Un Yong Kima wszelkich praw, przywilejów i funkcji wynikających z członkostwa w tym gremium do czasu zakończenia postępowania prowadzonego w Korei Południowej oraz przez Komisję Etyki.
   2 METRY RATH. Niemka Daniela Rath uzyskała 2 m podczas halowego mityngu w skoku wzwyż w Wuppertalu. Drugie miejsce zajęła Rumunka Monica Jagar 1,95 m. (S)