Krótko

AMIZ
Udostępnij:
Papierosy na drodze

Drogie ogrodzenie

Na odcinku trasy nr 4 w Ładnej policjanci zatrzymali do kontroli daewoo espero, którym kierował mieszkaniec Przemyśla. W samochodzie było 5 tys. przemyconych zza wschodniej granicy papierosów. "Skarbówka" wyceniła ich wartość na 200 tys. zł. (ziob)

Drogie ogrodzenie

W Woli Rzędzińskiej nieznani sprawcy skradli... ogrodzenie wykonane z metalowych słupków i siatki. Ogrodzenie miało długość 1,1 km, a jego właściciel oszacował straty na 25 tys. zł. (ziob)

Po pierwsze oświata

Znany już jest projekt tegorocznego budżetu gminy Tarnów. Najwięcej inwestycji zaplanowano w oświacie.
W czwartek radni gminy Tarnów zadecydują, czy przyjąć projekt budżetu na rok 2004. Raczej nie powinno być z tym problemu. Wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowały go.
W tym roku jednym z największych przedsięwzięć realizowanych w gminie mają być cztery inwestycje, wspierane przez unijny fundusz SAPARD (pokryje do połowy poszczególne inwestycje). Wykonany ma zostać III etap kanalizacji Koszyc Małych. Wybudowany zostanie wodociąg w Porębie Radlnej. Planuje się również przebudowę polegającą m.in. na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Długiej w Zgłobicach i Granicznej w Koszycach Wielkich - łączny koszt tych prac ma wynieść około 6 milionów złotych.
Kanalizacja w tym roku będzie robiona przede wszystkim w Koszycach Małych (na niewielkich odcinkach także w Woli Rzędzińskiej i Tarnowcu), ale przygotowania do układania sieci kanalizacyjnej w kolejnych miejscowościach trwać będą przez cały rok. Inwestycja ta w dwóch następnych latach zostanie przyspieszona. Wtedy też w gminie Tarnów ułożonych ma być 110 kilometrów nowych sieci kanalizacyjnych większość pieniędzy na ten cel ma dać europejski fundusz ISPA.
Największe inwestycje planowane są w oświacie. Obejmą w zasadzie wszystkie placówki oświatowe w gminie i to też jest największy priorytet obecnych władz samorządowych. W SP w Zbylitowskiej Górze wymieniony zostanie dach i wykonana elewacja budynku. Dach wymieniony zostanie również w SP w Zawadzie. W SP nr 1 w Woli Rzędzińskiej wprawione zostaną nowe okna, wykonany zostanie projekt docieplenia budynku, zakupiony zostanie grunt na urządzenie przy tej szkole boiska piłkarskiego. Boisko już w tym roku będą mieć uczniowie SP w Łękawce. Zagwarantowana jest w budżecie taka kwota finansowa, która pozwoli się gminie ubiegać o pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na dokończenie budowy nowego gmachu gimnazjum i gruntowny remont starej szkoły w Koszycach Wielkich.
Z sołectw największe pieniądze przewidziano dla Woli Rzędzińskiej I - prawie 70 tys. zł. Wśród klubów sportowych tradycyjnie najwyższe środki otrzyma Wolania - 75 tys. zł.
(AMIZ)

Siatkarze bez ubrań!

Bardzo pechowo wspominać będą swój ostatni wyjazd na mecz III ligi siatkówki z Dunajcem Nowy Sącz zawodnicy Ryglic. Podczas gdy odbywało się ich spotkanie, złodzieje skradli im z szatni ubrania. - Zostaliśmy w samych strojach sportowych. "Łaskawie" zostawiono nam torby, ręczniki oraz buty. Zginęły też dowody osobiste, paszport, kluczyki do samochodu, zegarki. Straty szacujemy na 15 tys. złotych. Dziwi, że nikt z gospodarzy nie potrafił zauważyć, jak wynosi się rzeczy 12 osób. Tym bardziej, że od szatni do wejścia głównego było ponad 100 metrów - mówi Tomasz Drogos, jeden z zawodników. (AMIZ)

Nowe "Nowiny"

Ukazał się pierwszy w tym roku numer "Nowin Tarnowskiej Gminy". W gazecie nie zabrakło podsumowań, a takze obszernych relacji z ostatnich wydarzeń społeczno - kulturalnych. Są też wiadomości sportowe, szeroko omawiany jest również budżet. Można w niej poczytać o unijnych dopłatach, jak i o wymianie dowodów osobistych. Periodyk można również przeglądnąć na stronach internetowych Urzędu Gminy Tarnów. (AMIZ)

Żużlowy ksiądz

Żużlowcom tarnowskiej Unii przybył kolejny gorący kibic. Jest nim proboszcz parafii w Jodłówce -Wałki ks. Tadeusz Wolak. Nie dość, że żywo interesuje się wydarzeniami "Jaskółek", to zapowiedział już odprawienie mszy w ich intencji. Duchowny ma nadzieję, że dzięki temu "Opatrzność pobłogosławi żużlowcom w szlachetnej walce na czarnym torze oraz spełni oczekiwania kibiców sportowych". Nabożeństwo odbędzie się 14 marca o godz. 15 w jego kościele.
(AMIZ)

Nauczyciele zgarnęli pulę

Skrzyszowscy nauczyciele zwyciężyli w siatkarskim turnieju o puchar wójta. W zawodach wystąpiło sześć drużyn.
W sobotę w hali skrzyszowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się pierwsza z trzech edycji pucharu wójta, w której rywalizowali siatkarze. - To imprezy o kilkuletniej tradycji, organizowane z myślą o mieszkańcach naszej gminy - przekazuje Zbigniew Guzy, specjalista ds. promocji Urzędu Gminy Skrzyszów. - Zawsze mają luźny, wręcz zabawowy charakter. W tym przypadku wynik schodzi na plan dalszy. Dzięki tym przedsięwzięciom chcemy popularyzować uprawianie sportu.
W sobotę w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na starcie pojawiło się sześć drużyn. Podzielono je na dwie trzyzespołowe grupy. Dwie najlepsze awansowały do półfinałów. Ich zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Ostatecznie o pierwsze miejsce rywalizowały ekipy Nauczycieli i Szynwałdu I. Puchar przypadł tym pierwszym. Kolejne miejsce w zmaganiach zajęli KKS Skrzyszów, Szynwałd II, Podgórska Wola
i Skrzyszów.
Organizatorzy zmagań mają nadzieję, że również kolejne zawody o puchar wójta licznie zgromadzą chętnych. W najbliższą sobotę również w hali ZSP planowane są zawody w tenisie stołowym. Natomiast 6 marca przewidziano zawody szachowe. (AMIZ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie