Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Krótko

GM
JODŁA POD OCHRONĄ. Od 15 grudnia 2004 r. do 15 stycznia 2005 r. na terenie województwa małopolskiego nie wolno wycinać i sprzedawać dziko rosnącej jodły pospolitej. Na podstawie rozporządzenia wojewody małopolskiego ochroną objęte są wszystkie drzewka o wysokości do 5 m. (GEG)

   MAŁOPOLSKA - KLUŻ. Małopolska nawiąże oficjalną współpracę z rumuńskim województwem Kluż, drugim po Bukareszcie centrum finansowo-bankowym Rumunii. Punktem wyjścia jest dotychczasowa współpraca krakowskich i klużańskich uczelni. Teraz będzie ona poszerzona o kontakty kulturalne, gospodarcze, turystyczne i przedsięwzięcia związane z wykorzystaniem unijnych funduszy. (GEG)
   LIKWIDACJA ZAMIAST SPÓŁKI. Małopolska Dyrekcja Inwestycji w Nowym Sączu będzie zlikwidowana - zdecydował wczoraj Sejmik Województwa Małopolskiego. 31 stycznia 2005 r. MDI przestanie działać, a proces likwidacji zakończy się 31 marca 2005 r. Jeszcze kilka tygodni temu możliwe było utworzenie spółki pracowniczej, która przejęłaby majątek MDI, ale pracownicy nie zgodzili się na warunki proponowane przez województwo. (GEG)
   BOMBY NIE BYŁO. Przez kilka godzin dostęp do wadowickiego Sądu Rejonowego był wczoraj ograniczony, a to z powodu - jak się okazało - fałszywego zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego. - Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego alarmu. W tej chwili nie potrafię powiedzieć, czy to zdarzenie ma związek z jakąkolwiek mającą się odbyć dziś rozprawą - mówiła wczoraj Bogumiła Bizoń, rzecznik wadowickiej policji. (GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski