Krótko

ETZ

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

PAPIESKA WIZYTA NA SŁOWACJI. Jan Paweł II w dniach 11-14 września tego roku odwiedzi Słowację - dowiedziała się wczoraj nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Papież zatwierdził również wczoraj dekrety Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, stwierdzające fakt męczeńskiej śmierci dwojga Słowaków - bpa Bazylego Hopki i zakonnej siostry Zdenki (Cecylii) Schelingovej, co otwiera drogę do ich beatyfikacji.

8 Nr 157 (17 950)

   ZANIEPOKOJONA UE. Unia Europejska niepokoi się o pluralizm mediów w Rosji - wynika z jej wczorajszego oświadczenia, do którego dołączyła Polska i inne kraje kandydujące do UE. Bezpośrednim powodem oświadczenia było zamknięcie telewizji TVS. Unia wyraża też nadzieję, że "proponowane poprawki do ustawy o mediach nie ograniczą możliwości dziennikarzy".
   NAGRODZONY "ZEFIR".
Polski projekt elektronicznego zintegrowanego systemu obsługi celnej "Zefir-Celina" został wczoraj wyróżniony w prestiżowym konkursie "e-europe award". Wyniki konkursu ogłoszono na konferencji UE pod hasłem e-government w Cernobbio, na północy Włoch, poświęconej wykorzystaniu informatyki w administracji publicznej.
   SKRYTYKOWANY RZĄD. Komisja spraw zagranicznych brytyjskiej Izby Gmin w opublikowanym wczoraj raporcie na temat sposobu, w jaki rząd Tony’ego Blaira przedstawił argumenty za wojną z Irakiem, skrytykowała sposób wykorzystania przez gabinet dokumentów wywiadu. Komisja jednocześnie oczyściła doradców premiera z głośnego zarzutu "podkolorowania" dossier wywiadu, poświęconego sprawie irackiej broni masowej zagłady.
   GROŹBA KANCLERZA. Kanclerz Niemiec Gerhard Schröder zagroził zrezygnowaniem z urlopu we Włoszech w związku z antyniemieckim wystąpieniem sekretarza stanu we włoskim ministerstwie gospodarki Stefano Stefaniego z Ligi Północnej - poinformował niemiecki "Der Tagesspiegel". Stefani nazwał niemieckich turystów, odwiedzających Włochy "supernacjonalistycznymi blondynami", którzy "w porze letnich urlopów zaludniają nasze plaże, hałaśliwi, pijani arogancką pewnością siebie".
   POLSKIE STOWARZYSZENIE. W Kijowie 5 lipca podczas zebrania założycielskiego przedstawicieli mediów polskich na Ukrainie podjęto decyzję o utworzeniu Stowarzyszenia Dziennikarzy i Publicystów Polskich na Ukrainie. Na przewodniczącego Komitetu Założycielskiego został wybrany Eugeniusz Tuzow-Lubański z Kijowa. Pierwszy zjazd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Publicystów Polskich na Ukrainie zostanie przeprowadzony na przełomie września i października. (ETZ)


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo