Krótko

K
MISTRZOWIE DO LAT 20. Polscy piłkarze ręczni zdobyli tytuł mistrzów Europy do lat 20. W finale turnieju rozgrywanego w Gdańsku Polacy pokonali Słowenię 29-25.

SZABLA I SZPADA. Rosjanin Stanisław Pozdniakow wygrał turniej indywidualny szablistów, a Hyun Hee z Korei Południowej była najlepsza w rywalizacji szpadzistek na szermierczych mistrzostwach świata, które rozpoczęły się w Lizbonie. Nadzwyczajny Kongres Międzynarodowej Federacji Szermierczej uchwalił wprowadzenie turnieju indywidualnego w szabli kobiet do programu olimpijskiego. Z igrzysk zniknie natomiast kobiecy floret drużynowy.
   W MONTREALU MAURESMO. Amelie Mauresmo wygrała turniej tenisistek WTA w Montrealu (pula nagród 1,22 miliona dolarów). W finale Francuzka pokonała Amerykankę Jennifer Capriati 6-4, 6-1.
   BETTINI LIDEREM. Włoch Dario Frigo z grupy Tacconi wygrał w niedzielę, po samotnej akcji, kolarskie Mistrzostwa Zurichu. Drugi na mecie Paolo Bettini (Włochy/Mapei) objął prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata.
   W FINALE PORAŻKA. Polskie tenisistki Marta Leśniak, Magdalena Kiszczyńska i Anna Korzeniak przegrały z Holandią 0-2 w finale drużynowych mistrzostw świata kadetek (do 14 lat) w czeskim Prostejovie. W grupie pokonały Kanadę 3-0, Francję 2-0 i Argentynę 2-1, w półfinale wygrały z USA 2-1.
   MOORER ZNOKAUTOWANY. Nowozelandzki bokser wagi ciężkiej David Tua znokautował w Atlantic City w 1. rundzie byłego trzykrotnego mistrza świata zawodowców, Michaela Moorera (USA). (K)