Krótko

PAN
Dzisiaj o godz. 18 na lodowisku przy ul. Siedleckiego hokeiści Comarch Cracovii rozegrają mecz kontrolny z reprezentacją Polski do lat 20.

HOKEJ. Dziś sparing "Pasów".

Będzie to jeden z ostatnich sparingów "Pasów" przed nowym sezonem, który zaczyna się 7 września. Reprezentacja młodzieżowa Polski przed paroma dniami uległa Aksamowi Unii Oświęcim 1:2. (AS)

SZACHY. Duda mistrzem Europy.

Jan Krzysztof Duda z MKS MOS Wieliczka zdobył złoty medal podczas rozegranych w Pradze mistrzostw Europy do 14 lat i zdobył pierwszą normę na arcymistrza. Jest to pierwszy przypadek w historii polskich szachów, że 14-latek wygrywa kołowy turniej międzynarodowy z normą arcymistrza. Młody zawodnik z Wieliczki ma w dorobku mistrzostwo świata do lat 10 oraz dwa medale mistrzostw świata w kategorii 12-latków. (PAN)

SZACHY. Sukces Tazbira.

Zawodnik krakowskiej Wisły Marcin Tazbir wywalczył brązowy medal podczas rozegranych w Portugalii akademickich mistrzostw świata. W turnieju drużynowym Polacy z Marcinem Tazbirem w składzie zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie reprezentantom Chin. (PAN)

PIŁKA NOŻNA. Zaczęły od porażek.

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie kobiet. W I lidze Wanda przegrała z Czarnymi Sosnowiec 0:2, a Podgórze uległo Czarnym Gorzyce 0:8. W meczach I rundy Pucharu Polski Zielonka Wrząsowice uległa Victorii Gaj 1:5, Andrusy Lipnik pokonały Szreniawę Nowy Wiśnicz 8:2, a AZS UJ II Kraków Hejnał Krzyszkowice 12:0.

ŻEGLARSTWO. Triumfowali w Austrii.

Trójka zawodników KŻ Horn Kraków Piotr Ogrodnik, Paweł Choroba i Grzegorz Banaszczyk zdobyli tytuł mistrza świata w klasie micro podczas zawodów rozegranych w Austrii. (PAN)