Krótko

PAN
Dwa miejsca na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyli juniorzy młodsi z krakowskich klubów. W zawodach w Bydgoszczy złoto w karabinie pneumatycznym zdobył Mateusz Zych (LOK HTS Kraków, 384 pkt).

STRZELECTWO. Karabin na medal.

W karabinie sportowym w strzelaniu z pozycji leżąc trzeci wynik (581) uzyskał Krzysztof Wojewoda (Wisła Kraków), do zwycięzcy stracił 5 pkt. Czwarty (580) był Mateusz Dudek (Wawel Kraków).

(ART)

PIŁKA NOŻNA. Gdovia była najlepsza.

Po raz siódmy w Raciechowicach rozegrano rejonowy turniej oldbojów. Triumfowała Gdovia, wyprzedzając: Iskrę Głogoczów, Piast Łapanów, Trzcianę, Grodzisko Raciechowice, Skalnik Trzemeśnia i Zręczyce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Marka Pisarskiego (Gdovia), a najlepszym bramkarzem Olafa Gawlika (Zręczyce).

(ADOM)

PIŁKA NOŻNA. Wolanka do II rundy.

Zespół Wolanki Wola Filipowska pokonał w I rundzie Pucharu Polski w Podokregu Chrzanów Zagórzankę 3:1 (1:1). Bramki: Augustynek, Kłeczek, Nowak - Ciepichał.

SIATKÓWKA PLAŻOWA. Wyłoniono finalistów.

Na obiektach Wandy rozegrano mistrzostwa strefy krakowskiej mistrzostw Małopolskiego TKKF. Wśród kobiet wygrała para Aleksandra Cul - Paulina Dudek, a wśród mężczyzn dwójka Piotr Słonina - Kamil Ślusarczyk. Te pary reprezentować będą Kraków w finale wojewódzkim w Gorlicach.