Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krótko

BAJA
Od niedawna turystyczny Tarnów ma zmieniony portal internetowy www.it.tarnow.pl, należący do Tarnowskiego Centrum Informacji. Zmiany dotyczą nie tylko szaty graficznej. Wprowadzono również innowacje techniczne, które podniosły atrakcyjność stron i mają posłużyć skuteczniejszej promocji miasta.

TARNÓW: Polski Biegun Ciepła w nowym opakowaniu

Na www.it.tarnow.pl znalazła się większość dawnych rozwiązań, które już się sprawdziły. Chodzi o informacje krajoznawcze, historyczne i praktyczne (komunikacja, noclegi, wyżywienie) dotyczące miasta. Zachowana została również multimedialna mapa atrakcji turystycznych. Nowością jest "Tarnów w photosynth".

Photosynth to projekt innowacyjny uważany za jedną z najbardziej interesujących form prezentacji fotografii. Umożliwia odtwarzanie i poruszanie się po scenach SD tworzonych w oparciu o galerię zdjęć. W tym przypadku znajdujemy zdjęcia wybranych miejsc Tarnowa. Na uwagę zasługuje również "Tarnów w kilka godzin - wersja dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich" - propopozycja trasy z myślą o turystach niepełnosprawnych. Zamieszczony na portalu wstęp, pt. "Magia Tarnowa", napisał Adam Bartosz, dyrektor Muzeum Okręgowego. Pisze m. in.: "Kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi się oprzeć urokowi jego galicyjskiej atmosfery. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski".

(ziob)

TARNÓW. Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

W Tarnowskim Centrum Kultury można oglądać wystawę zatytułowaną "Na zawsze Tarnów". W oparciu o nią TCK proponuje także zajęcia edukacyjne dla uczniów i grup zorganizowanych.

Wystawa prezentowana jest na 21 ekranach LCD - są to wizualizacje nowych obiektów, które mają się pojawić w Tarnowie w zestawieniu z obecnym stanem tych miejsc. Ekrany pozwalają na prezentację kilkuset fotografii i projektów architektonicznych. Ekspozycja obejmuje trzy obszary - przestrzeń publiczną, kulturę i sztukę, przemysł, handel i usługi. Wystawie towarzyszy film, w którym tarnowianie opowiadają o swoim mieście, jego historii, wyrażają swoje poglądy dotyczące zmian w przestrzeni publicznej. Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia. TCK proponuje również zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów oraz grup zorganizowanych. Rezerwacje terminów pod nr 14 68 88 88.

(BAJA)

ŻABNO: Wieczór autorski Józefa Gaika

W Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Żabnieńskie Spotkania Poetyckie". Tym razem swoje utwory prezentował mieszkaniec Żabna, Józef Gaik.

Józef Gaik pisze wiersze z zamiłowania. Z wykształcenia jest elektromonterem, mistrzem elektromechanikiem aparatury elektrycznej i technikiem elektroenergetyki sieci elektrycznych. Pracował na różnych stanowiskach, m.in. był kierownikiem Rejonu Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Dąbrowa Tarnowska - Żabno. Od 1993 jest na rencie.

Podczas wieczoru autorskiego Józef Gaik czytał swoje utwory z tomików "Wiersze na drodze życia" oraz "Dni trwogi i cierpień", a także utwory dotychczas nieopublikowane. Wiersze pana Józefa powstają najczęściej na życzenie innych osób przy okazji różnych uroczystości rodzinnych, świąt i rocznic okolicznościowych. Są wśród nich także wiersze poświęcone drugiej wojnie światowej.
Na spotkanie z poezją przybyli mieszkańcy Żabna, przedstawiciele instytucji oraz rodzina i przyjaciele autora. Spotkanie było okazja do poznania jego twórczości oraz wysłuchania opowieści o życiu i sytuacjach, które stały się tematem jego wierszy Józefa Gaika. Uczestnicy wieczoru autorskiego mieli okazję nabyć egzemplarze tomików poezji wraz z dedykacją autora.

(BAJA)

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski