MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krwiodawcy dzielą się krwią, życiem, życzliwością. Akcja u strażaków z Białego Kościoła, organizują ją cyklicznie od dekady

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Akcja krwiodawstwa zorganizowana przez OSP Biały Kościół
Akcja krwiodawstwa zorganizowana przez OSP Biały Kościół Barbara Ciryt
Oddaj Krew Podziel się Życiem - pod takim hasłem w sobotę, 18 maja odbywała się akcja krwiodawstwa organizowana prze OSP Biały Kościół w gminie Wielka Wieś. Strażacy bez wątpliwości mówią, że zakończyła się sukcesem. Do akcji zarejestrowało się 45 osób, lekarze zakwalifikowali do oddani krwi 36 osób, co dało 16 litrów krwi. Tyle cennego daru zabrali ze sobą przedstawicie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Białym Kościele cyklicznie organizuje akcje krwiodawstwa pod hasłem: Oddaj Krew Podziel się Życiem. To już jubileuszowy, bo 10 rok oddawania krwi razem z tutejszymi strażakami.

- Pierwsza próbna akcję organizowaliśmy w 2013 roku, a potem już od 2014 roku organizujemy cyklicznie i mamy tutaj już stałych dawców krwi, którzy przychodzą niemal na wszystkie akcje. To krwiodawcy z Białego kościoła okolicznych miejscowości z całej gminy Wielka Wieś oraz z sąsiednich gmin - mówi Justyna Szumny, wiceprezes OSP Biały Kościół.

Strażacy organizowali akcję wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. A miejsce na przyjecie krwiodawców w sali gimnastycznej udostępniła Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele. Jak wskazuje Justyna Szumny wśród krwiodawców jest sporo strażaków, ale nie tylko, krwią dzieli się wielu mieszkańców rozumiejących potrzebę pomagania.

Strażacy dziękowali wszystkim którzy oddali krew, ale także tym, którzy pomimo chęci nie mogli oddać. Podkreślali, że to świadczy o dużym poświęceniu i zaangażowaniu. Skarbnik OSP Biały Kościół Grzegorz Szopa, jednocześnie opiekun drużyn młodzieżowych podkreśla, że dla krwiodawców zawsze przygotowują upominki od sponsorów i patronów akcji.

- Przed akcją dbamy o to, żeby przygotować jakieś upominki dla krwiodawców. Mamy gadżety typu kubki z logo naszej straży, upominki od gminy Wielka Wieś w postaci zegarów, termosów, kubków termicznych oraz upominki od województwa małopolskiego apteczki, torby - nerki i inne gadżety, a piekarnia Złoty Róg przekazała drożdżówki dla krwiodawców - wymienia pani wiceprezes OSP.

Podczas akcji wsparciem i upominkami służyły Wydział Promocji Urzędu Gminy Wielka Wieś, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a patronat honorowy objęli: wójt gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

Uczestnicy biegu sztafetowego Bibice-Monte Cassino na wzgórzu we Włoszech na uroczystościach 80. rocznicy zwycięskiej bitwy

Biegli przez tydzień z Bibic na Monte Cassino. W nieprzerwan...

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski