Krychowiak bohaterem

FIL
FRANCJA. Grzegorz Krychowiak golem strzelonym w 64 minucie przesądził o sensacyjnej wygranej Stade Remis z liderem tabeli Paris Saint-Germain 1:0.

Polak po zagraniu głową jednego ze swych kolegów z drużyny wślizgiem z 2 metrów wepchnął piłkę do bramki Salvatore Sirigu. Jego drużyna 4 minuty wcześniej została osłabiona, gdyż czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył Christopher Glombard. Gospodarze, zajmujący przed tym meczem miejsce tuż nad strefą spadkową, zagrali bardzo ambitnie. Zlatan Ibrahimović, David Beckham (grał od 65 minuty) i ich koledzy nie potrafili sforsować obrony Stade Reims.

Były wiślak Maor Melikson (Valenciennes) nie zagrał w wyjazdowym meczu z Lorient (1:1).

W spotkaniu Bastia - Ajaccio (1:0) sędzia pokazał aż pięć czerwonych kartek (dwie gospodarzom, trzy gościom), w tym cztery w doliczonym czasie gry.

WYNIKI:

Reims - Paris SG 1:0 (0:0), Krychowiak 64; St Etienne - Nice 4:0 (1:0), Brandao 60 i 74, Aubameyang 7 k., Mollo 70; Toulouse - Evian 0:0; Bastia - Ajaccio 1:0 (0:0), Maoulida 47; Soch-aux - Nancy 1:2 (0:2), Privat 90+4 - Bile 7 k., Zitte 40; Lorient - Valenciennes 1:1 (1:0), Monnet-Paquet 4 - Danic 80 k.; Montpellier - Rennes 2:0 (0:0), Hilton 75, Camara 86; Brest - Lyon 1:1 (1:0), Chafni 8 - Makonda 53 s.; Marsylia - Troyes 2:1 (0:0), Jarjat 81 s., Gignac 82 - Marcos 70. Po zamknięciu numeru: Lille -Girondins.

1.   Paris SG   27   54   49-17

2.   Ol. Lyon   27   52   47-26

3.   Ol. Marsylia   27   49   34-32

4.   St Etienne   27   47   44-19

5.   Nice   27   45   39-32

6.   Montpellier   27   44   43-32

7.   Rennes   27   41   39-36

8.   Lille   26   40   35-26