Krychowiak i spółka gromią

Jerzy Filipiuk
W spotkaniu 9. kolejki ligi hiszpańskiej Sevilla rozgromiła na własnym boisku Getafe 5:0 (2:0).

W drużynie gospodarzy jak zwykle – już po raz dziewiąty w tym sezonie - 90 minut zaliczył Grzegorz Krychowiak (na razie bez żadnego trafienia).

Bohaterem meczu był Kevin Gameiro, który postarał się o hat-tricka, zdobywając gole w 35, 45 i – z rzutu karnego – 60 minucie. Ponadto do siatki trafili Ever Banega w 50 minucie i Jewhen Konoplanka (obaj z rzutów karnych) w 81 minucie.

Zespół gości od 59 minuty grał w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Carlos Viagary.

Sevilla odniosła dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie (na koncie ma tyle samo remisów i porażek), awansując jednak na dziewiąte miejsce w tabeli, której liderem jest Real Madryt.