Krychowiak kontra Messi

Jerzy Filipiuk
Sevilla będzie rywalem Barcelony w finale Pucharu Króla (Hiszpanii), który rozegrany zostanie 21 maja w nieustalonym jeszcze miejscu.

W rewanżowym meczu półfinałowym Sevilla zremisowała na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2, a że w pierwszym spotkaniu, u siebie, wygrała 4:0, zapewniła sobie prawo gry w decydującym starciu.

W Sevilli nie wystąpił defensywny pomocnik Grzegorz Krychowiak, kontuzjowany pod koniec stycznia na treningu przed ćwierćfinałowym meczem z Mirandes. Polak naciągnął więzadła w kolanie.

Początkowa diagnoza przewidywała, że nasz reprezentacyjny zawodnik będzie pauzował maksymalnie do półtora miesiąca, ale po rezonansie kolana okazało się, że okres jego rehabilitacji może być krótszy.

Stan zapalny w kolanie Polaka uległ zmniejszeniu, rana się goi. Krychowiaka czeka dużo wizyt na basenie i w komorze hiperbarycznej.

Sevilla bez naszego rodaka zremisowała w Vigo. Bramki dla niej strzelili Ever Banega w 57 minucie i Jewhen Konoplanka w 87 minucie. Gole dla Celty zdobył Iago Aspas w 35 i 55 minucie. Przy stanie 2:1 dla Celty, rzutu karnego dla niej nie wykorzystał John Guidetti.

W finale Pucharu Króla Sevilla zagra z Barceloną, które w rewanżowym meczu półfinałowym zremisowała na boisku Valencii 1:1 (obie drużyny grały w rezerwowych składach). Krychowiak po powrocie do zdrowia będzie miał więc okazję zmierzyć się z Lionelem Messim i spółką.