Krychowiak nie powstrzymał Moraty

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. W ciekawie zapowiadającym się wczoraj meczu 2. kolejki finalista poprzedniej edycji LM Juventus Turyn pokonał triumfatora Ligi Europy Sevillę 2:0.

Obie drużyny słabo spisują się w swoich ligach, ale rozgrywki LM rozpoczęły od zwycięstw. Wczoraj „Juve” swą dominację w pierwszej połowie (strzały: 12:1) potwierdziło golem głową Alvaro Moraty, którego nie upilnował m.in. aktywny wcześniej Grzegorz Krychowiak. Po zmianie stron obraz gry był podobny. W końcówce spotkania drugiego gola zdobył Simone Zaza.

W kadrze meczowej Malmoe FF, które przegrało u siebie z Realem Madryt 0:2, nie było Pawła Cibickiego (podobnie jak w 1. kolejce w spotkaniu z Paris SG). Do bramki gospodarzy trafiał Cristiano Ronaldo, uzyskując swojego 81. i 82. gola w LM.

We wtorek w LM wielką formą w Bayernie Monachium błysnął napastnik Robert Lewandowski, nie popisał się natomiast bramkarz Romy Wojciech Szczęsny, który w wyjazdowym spotkaniu z BATE Borysów (3:2 dla gospodarzy) puścił aż trzy gole. Polaka najpierw pokonał Igor Stasewicz, dobijając piłkę odbitą od poprzeczki. W tej sytuacji nasz rodak nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Potem jednak jego złe ustawienie wykorzystał dwukrotnie Filip Mladenović i pokonał go strzałem z daleka oraz z ostrego kąta. Nic dziwnego, że Szczęsny zebrał niskie noty.

Były piłkarz Romy, a dziś prezes PZPN, Zbigniew Boniek skwitował występ Szczęsnego na Twitterze: „nazwijmy po imieniu - zawalił, zdarza się!”.

Roma, która w 30 minucie przegrywała 0:3, omal nie... zremisowała. W końcówce meczu autor pamiętnego gola (z 55 metrów) w spotkaniu z Barceloną (1:1) Alessandro Florenzi trafił bowiem w poprzeczkę!

Broniąca trofeum Barcelona wygraną u siebie z Bayerem Leverkusen 2:1 (do 80 minuty przegrywała 0:1) okupiła stratą Andresa Iniesty, który doznał kontuzji i musi pauzować minimum cztery tygodnie. Oprócz niego niezdolni do gry są Claudio Bravo, Adriano, Thomas Vermaelen, Rafinha oraz Lionel Messi, który na Camp Nou pojawił się o kulach. Trener Luis Enrique ma do dyspozycji tylko 17 zawodników z pierwszej drużyny.

Wyniki
Grupa A: Szachtar Donieck - Paris Saint-Germain 0:3 (0:2), Malmoe FF - Real Madryt 0:2 (0:1); grupa B: Manchester United - Wolfsburg 2:1 (1:1), CSKA Moskwa - PSV Eindhoven 3:2 (3:0); grupa C: Atletico Madryt - Benfica Lizbona 1:2 (1:1), FK Astana - Galatasaray Stambuł 2:2 (0:1); grupa D: Borussia Moenchengladbach - Manchester City 1:2 (0:0), Juventus Turyn - Sevilla 2:0 (1:0).