Krychowiak wart jest każdej ceny

Tomasz Dębek
Piłka nożna. Superpuchar Europy wywalczyła Barcelona, która w Tbilisi po niesamowitym meczu pokonała Sevillę po dogrywce 5:4.

Sevilla szybko wyszła na prowadzenie, kolejne cztery gole strzeliła Barcelona (w tym dwa przepiękne trafienia Leo Messiego z rzutów wolnych), ale Andaluzyjczycy doprowadzili do dogrywki. Na 5 min przed jej końcem na 5:4 trafił Pedro, a w ostatnich sekundach Adil Rami zmarnował jeszcze piłkę meczową. Kibice i dziennikarze byli zachwyceni: „Superfinał” – ocenił „AS”, „Supermistrzowie” – dodał kataloński „Sport”.

Polscy kibice zwracali uwagę na Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik tym razem wystąpił jako środkowy obrońca. Z minuty na minutę spisywał się coraz lepiej. Kiedy w drugiej połowie Sevilla goniła wynik, trener Unai Emery przesunął go do środka pola, gdzie mógł pokazać pełnię swoich walorów.

Walkę Polak okupił kontuzją – badania potwierdziły pęknięte żebra. _– Ciężko mi się biegało. Graliśmy właściwie w __dziesięciu. Szkoda, bo mogliśmy wygrać _– przyznał w rozmowie z „Piłką Nożną”.

„Krychę” obserwowali skauci Arsenalu. Angielskie media donoszą, że Arsene Wenger jest gotów wyłożyć za Polaka kwotę odstępnego zapisaną w kontrakcie, czyli 30 mln euro.

Barcelona – Sevilla 5:4 po dogr. (3:1, 4:4)

Bramki: 0:1 Banega 3, 1:1 Messi 7, 2:1 Messi 15, 3:1 Rafinha 44, 4:1 Suarez 52, 4:2 Reyes 57, 4:3 Gameiro 72 karny, 4:4 Konopljanka 81, 5:4 Pedro 115.