KRYNICA FORUM 2023 – co się wydarzyło? Już jest raport pokonferencyjny

Materiał informacyjny KRYNICA FORUM
3 dni debat w ramach pięciu ścieżek tematycznych na 8 scenach. W Krynicy-Zdroju razem z wybitnymi ekspertami poruszono najważniejsze kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, gospodarką i klimatem, a także zorganizowano polsko-koreańskie spotkanie na wysokim szczeblu. Rezultatem wartościowych rozmów jest przygotowany przez organizatora raport konferencyjny prezentujący najistotniejsze wnioski z forum.

Program konferencji koncentrował się na trzech wymiarach nowej architektury bezpieczeństwa: bezpieczeństwie strategicznym, energetycznym i klimatycznym. Uczestnicy Forum zastanawiali się, na czym polega fenomen polskiego modelu rozwoju gospodarczego i jak go wzmacniać, a także jak najlepiej wykorzystać potencjał wynikający ze specyficznego położenia geograficznego Polski oraz z zacieśnienia więzi politycznych i gospodarczych.

Patronat honorowy nad Krynicą Forum 2023 objął Prezydent RP Andrzej Duda, który był obecny w pierwszy i drugi dzień konferencji. Prezydent RP zadeklarował, że Krynica Forum 2023, z udziałem m.in. prezydenta Litwy i premiera Korei, to początek stałego międzynarodowego formatu, który będzie kontynuowany i rozszerzany w kolejnych latach we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

W agendzie Krynica Forum 2023 znalazło się wiele tematów i gości związanych z Sądecczyzną. Paneliści w sercu Beskidu Sądeckiego rozmawiali o etosie przedsiębiorczości i potencjale regionu. „Polska Dolina Krzemowa”, kolebka przedsiębiorczości – takie określenia Sądecczyzny niejednokrotnie przewijają się w medialnych przekazach. Biznesmeni z subregionu sądeckiego regularnie pojawiają się w rankingach najbogatszych Polaków, a Sądecczyzna jest jednym z regionów o najniższym bezrobociu w kraju. Głos Sądecczyzny został istotnie wsparty przez zaangażowanie województwa małopolskiego, Partnera Głównego Krynica Forum 2023 oraz władz Krakowa. Miasto było Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Kraków zawsze aktywnie uczestniczy w takich wydarzeniach. Jest to miejsce, gdzie ścierają się różne poglądy, powstają nowe koncepcje i rodzą się nowe pomysły, tak dla Krakowa, jak i Małopolski. Kraków ma swoją strategię gospodarczą „Tu chcę żyć. Kraków 2030”, realizując tę strategię staramy się polepszyć życie mieszkańcom naszego miasta. Sądzę, że Krynica to świetne miejsce, żeby to właśnie tu mając wolny umysł mówić na ten temat – podsumował Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, Partnera Strategicznego Krynica Forum 2023.

Raport dostępny jest na stronie organizatora i pod linkiem https://krynicaforum.pl/article/raport-pokonferencyjny-krynica-forum-2023.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: KRYNICA FORUM 2023 – co się wydarzyło? Już jest raport pokonferencyjny - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski