Krzysztof Piątek trafił, ale Milan uległ Juventusowi

krk
Krzysztof Piątek zdobył 21. bramkę w sezonie
Krzysztof Piątek zdobył 21. bramkę w sezonie East News
Juventus lepszy od Milanu w hicie ligi włoskiej. W Turynie to goście objęli prowadzenie za sprawą gola Krzysztofa Piątka, ale do Mediolanu i tak wracają bez punktów. W drugiej połowie "Stara Dama" odpowiedziała dwoma trafieniami i zwyciężyła 2:1.

Krzysztof Piątek nie zamierza zwalniać tempa. W klasyku z Juventusem reprezentant Polski trafił po raz 21. w sezonie! W 39. minucie spotkania piłkę po fatalnym zagraniu Leonardo Bonucciego przejął Tiemoue Bakayoko. Francuz błyskawicznie obsłużył Piątka, który z zimną krwią uderzył po ziemi obok Wojciecha Szczęsnego. W ten sposób polski snajper zrównał się z prowadzącym do tej pory w klasyfikacji strzelców Fabio Quagliarellą z Sampdorii.

BRAMKA KRZYSZTOFA PIĄTKA:

Milan starcie z Juventusem zakończył jednak porażką. Punktem zwrotnym meczu był faul Mateo Musacchio na Paulo Dybali w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam Argentyńczyk i doprowadził do wyrównania. W 84. minucie losy spotkania rozstrzygnął Moise Kean. 19-letni napastnik na bramkę zamienił podanie Miralema Pjanicia. W końcówce znakomitą paradą popisał się Wojciech Szczęsny. Polski golkiper zanotował bardzo solidny występ i zasłużył na wysoką ocenę.

Juventus - AC Milan 2:1 (1:1)

Bramki: Paulo Dybala 60' karny, Moise Kean 84' - Krzysztof Piątek 39'

Juventus: Wojciech Szczęsny - Mattia De Sciglio, Leonardo Bonucci, Daniele Rugani - Leonardo Spinazzola (61' Miralem Pjanić), Federico Bernardeschi, Emre Can (25' Sami Khedira), Rodrigo Bentancur, Alex Sandro - Paulo Dybala (66' Moise Kean), Mario Mandzukić.

Milan: Pepe Reina - Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Hakan Calhanoglu - Suso (76' Samuel Castillejo), Krzysztof Piątek, Fabio Borini.

Żółte kartki: Bernardeschi - Musacchio, Calhanoglu

LIGA WŁOSKA w GOL24

Więcej o LIDZE WŁOSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Zarobki czołowych polskich piłkarzy nie są tak poufne jak tych występujących w Ekstraklasie. Kontrakty, których reprezentantów Polski są najbardziej lukratywne? Oto lista zarobków wybranych zawodników.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski na czele listy. A...