Ksiądz Międlar opuścił zgromadzenie misjonarzy [WIDEO]

(AIP)
fot. Łukasz Bobek
Udostępnij:
Białystok. Prowokacyjny „kapelan narodowców” - ks. Jacek Międlar jeszcze w ostatnią niedzielę koncelebrował mszę św. w kościele Misjonarzy w Tarnowie. Dziś Katolicka Agencja Informacyjna poinformowała, że kapłan opuścił zakon na własną prośbę.

Ks. Międlar doniesienia o swoim odejściu potwierdził wpisem na Twitterze: „To prawda, wystąpiłem ze Zgromadzenia Misji. Chcąc zachować twarz, honor i wierność Jezusowi Chrystusowi oraz Jego Świętej Ewangelii, w związku ze złożonym ślubowaniem nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Bożego Słowa z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni, próbowali mnie wpisać” - pisał.

„Zdradziłbym Chrystusa, gdybym ustąpił wobec wywieranych na mnie nacisków. Gdybym wpisał się w demoliberalną narrację, z zadeklarowanego obrońcy stałbym się nieprzyjacielem Kościoła. Na to nigdy nie mogę sobie pozwolić” - tłumaczy swoją decyzję w specjalnym oświadczeniu.

WIDEO: "Nie ma znamion czynu zabronionego". Dochodzenie ws. kazania ks. J. Międlara umorzone

Źródło: TVN24/x-news

- Proszę, by w __tych chwilach otoczyć go modlitwą - powiedział jego przełożony, ks. Kryspin Banko. - Mogę zapewnić, że to samo czynimy w __naszym zgromadzeniu.

Wokół księdza Jacka Międlara zrobiło się głośno, gdy w kwietniu tego roku został oskarżony o nawoływanie do nienawiści podczas obchodów 82. rocznicy powstania ONR w Białymstoku.

We wtorek Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła jednak dochodzenie przeciwko kapłanowi. Okazało się, że autorzy zawiadomień o przestępstwie oparli się na przekazach medialnych.

W wyroku czytamy m.in., że po dokładnym przeanalizowaniu treści kazania wygłoszonego 16 kwietnia 2016 roku przez księdza Jacka Międlara prokuratura stwierdziła, iż w zawiadomieniach o przestępstwie posłużono się wyciętymi z kontekstu cytatami, które w zestawieniu z całym tekstem kazania nie potwierdziły twierdzeń podanych przez zawiadamiających.

Sąd Najwyższy podkreślił zaś w uzasadnieniu, że nie każde powszechnie nieakceptowane wyrażanie poglądów należy penalizować, dlatego prokuratura umorzyła dochodzenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
aaa
Nie jest to żadna organizacja patriotów, większość członków ONR nie broniłaby kraju w razie wojny ale broni teraz przed zagrożeniami które nie istnieją. To są zwykli anarchiści i tyle mają wspólnego z patriotyzmem co pseudokibice z zamiłowaniem do swojego klubu.
m
m
Nie stosuje się m.in. kler, który zastąpił prawa zawarte w Słowie Boże ludzkimi pogańskimi tradycjami, świętami i innymi płatnymi usługami. ''„Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie" (Ewangelia Mateusza 7: 21-23). ''Nie wprzęgajcie się nierówno w jarzmo z niewierzącymi.+ Bo cóż wspólnego ma prawość z bezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła z ciemnością?'' (2 list koryntian 6,14).
f
faryzeusz jestes ?
czy judeochrzescijanin, a moze ekumenizm na glowke ci walnal. Gdyby nie ludzkie tradycje, chrzescijanstwo zatraciloby sie na amen, przez tych wszystkich modernistow i ciebie. Co do stosowania sie do praw, to sobie poczytaj o bl. kardynale Wyszynskim, wtedy sie przekonasz co znaczy tradycja. A w czsie gdy arestowala go bezpieka, to powiedzial ze bronil go pies i Niemiec, ksiadz z Warmii, ktory pozostal w Polasce. Ci sprawiedliwi, ktorzy stosowali sie do wskazowek, nie kiwneli palcem w jego obronie, episkopat milczal, podobnie jak dzis w obronie ks. Jacka.
m
mieszkaniec
Nie stosuje się do wskazówek i praw Pana Jezusa zawartych w Słowie Bożym - Piśmie Świetym, a nie ludzkich tradycji.
p
prawda
Oczywiście, że w dwie strony. Jednak z Pisma Świętego wskazówki, rady i nakazy powinni stosować również chrześcijanie i powinni w tym dawać przykład, biorąc wzór Z Pana Jezusa." Woda z móżgu?". Wyzej wymienione cytaty pochodzą właśnie z Pisma Świętego, jeżeli ktoś mieni się chrześcijaninem powinnien je znać i je stosować.
G
Gość
INNI TEZ MUSZA MIŁOWAĆ CHRZESCIJAN!
Także TOLERANCJA działa w obydwie strony.A ty, czytający, nie rób ludziom wody z mózgu i nie prowokuj.
o
oczywiscie potepiane
jak ks. Jacek, wazne ze sa, kropla drazy skale. Jest ich dostatecznie duzo dla przeciwwagi zaprzancow.
r
raj
na ziemi
o
oko
Gość jest "prowokacyjny" bo domaga się by ta czarno-habitowa banda stosowała do zasad wiary, które sama głosi.
c
czytający
Pismo Święte mówi: "Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie" (Dzieje Apostolskie 10, 34.35). Jezus Chrystus narodził się z żydówki Marii, apostołowie i pisarze Słowa Bożego Biblii byli pochodzenia żydowskiego. Prawdziwu chrześcijanie - jak powiedziała Pan Chrystus - mają miłować wszystkich bez względu na rasę i pochodzenie: «Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali» (Ewangelia Jana 13, 35), Pismo Święte podaje też wymagania duchownych: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie". (1 Tymoteusza 3)
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie