Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki

Redakcja

 

Czarni myśliwi”

Christian Ingrao,
przeł. Wojciech Gilewski, Czarne, Wołowiec 2011.

Wydawnictwo Czarne inicjuje nową serię „Historia/Historie”, której celem ma być poszukiwanie zaginionych obszarów w przeszłości. Jednym z takich zaniedbanych plam w historii jest w każdym razie problem kłusowników Hitlera. To „czarni myśliwi”, czyli brygada Dirlewangera – wyróżniająca się okrucieństwem i bezwzględnością podczas drugiej wojny światowej. Autor, francuski historyk, przedstawia w systematycznym wykładzie i porywającej opowieści szczegóły makabrycznego projektu. „Bo trzeba skonfrontować się z historią, o której tak łatwo potrafimy zapomnieć” – pisze o książce Angelika Kuźniak.

"Cel"

Simon Kernick,
przeł. Paulina Braiter, Albatros/Kuryłowicz, Warszawa 2011.

Mówią o nim, że to jedna z największych gwiazd brytyjskiego thrillera. Harlan Coben chwali go na okładcę: „Kernick pisze z pedałem gazu wciśniętym do dechy”. Po takich laurkach trudno będzie przejść obojętnie obok półki z książkami, gdzie leżeć będzie „Cel”. Rob Fallon, początkujący pisarz, spotyka dziewczynę swojego najlepszego przyjaciela. Jedzie do jej mieszkania na drinka. Ale w międzyczasie wdziera się dwóch mężczyzn. Uprowadzają dziewczynę i próbują zabić Roba. Temu udaje się jednak uciec, chociaż gubi po drodze dokumenty. Co zrobić z taką sprawą?

 

„Jutro 3”

John Marsden,
przeł. Anna Gralak, Znak, Kraków 2011.

„Jutro” to fenomen. Seria została wyróżniona różnorodnymi nagrodami w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. Także i w Polsce pierwsza i druga cześć stały się bestsellerami. Skoro tak dobrze szło, czemu nie wydać części trzeciej? No to mamy. „Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczynką, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z nas nie jest już taki sam” – tak brzmi zapowiedź akcji tej dziwnej (trochę thrillera, trochę sensacji) książki. Dziwnej, acz wciągającej. I sprawiającej, że wielu czytelników z niecierpliwością będzie wypatrywać „Jutro 4”, które już pojawiło się w zapowiedziach...

„Dom w Italli”

Peter Pezzelli,
przeł. Małgorzata Hesko–Kołodzińska, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2011.

Zaczyna się od sytuacji dramatycznej. Oto Peppi po śmierci ukochanej żony wraca do małej wioski, gdzie spędził dzieciństwo. Tam próbuje pozbierać się i jeszcze raz odnaleźć sens życia. Pomocną dłoń wyciąga Luca, przyjaciel z dawnych czasów, a także jego córka Lucrezia, która straciła kilka lat temu męża. Ale czy rozpacz, żal, smutek i tęsknota muszą trwać wiecznie? Peter Pezzelli, autor aromatycznych książek „Kuchnia Franceski” oraz „Lekcje włoskiego”, przekonuje, że tam, gdzie się coś kończy, jest miejsce na to, by zacząć coś nowego. Budujące!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski