KTH zabrakło doświadczenia

AS
HOKEJOWA EKSTRAKLASA. Nie udało się drużynie 1928 KTH Krynica przełamać złej serii (nie wygrała od 26 listopada 2013 roku). We wtorek doznała kolejnej porażki - z Polonią Bytom 1:4.

Kryniczanie długo walczyli jak równy z równym z dysponującą mocniejszym składem Polonią. Do 36 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy.

- Pierwszego gola straciliśmy, grając w przewadze, na szczęście chłopcy szybko się pozbierali i po bramce Macieja Kruczka doprowadzili do remisu. Na początku ostatniej tercji szybko straciliśmy gola, próbowaliśmy walczyć, ale bramka w 50 minucie dla Polonii praktycznie przesądziła sprawę - mówi trener Robert Błażowski.

Trener kryniczan przyznaje, że jego zespołowi starczyło sił na dwie tercje: - Gramy praktycznie tylko na trzy piątki. Mamy bardzo młody zespół, aż 13 zawodników to młodzieżowcy. Polonia przewyższała nas doświadczeniem, rutyną. Ale nie załamujemy rąk. Teraz czeka nas mecz z Podhalem w Nowym Targu. Oba zespoły od dłuższego czasu nie mogą wygrać, każdy będzie się chciał wreszcie przełamać. Może nam się to uda.