Kto biega w Raciechowicach?

ADOM
Grupę biegaczek Grodziska tworzą obecnie: Karolina Chrast (kl. IV SP), Bożena Chrast (VI), Andżelika Burkat (I Gimnazjum), Sylwia Korek (II Gimn.), Kinga Kiszka (II Gimn.), Justyna Kiszka (VI), Marcelina Kalemba (I), Aneta Mistarz (III Gimn.), Anna Rymarczyk (III Gimn.), Małgorzata Woźniak (II Gimn.), Kinga Czyrnek (I Gimn.), Anna Jędruch (I Gimn.), Iwona Sroka (V SP).

Pierwsze starty w minionym sezonie potwierdzają tezę trenera Demanta (na zdjeciu), iż trafił on na grupę uzdolnionych biegowo młodych biegaczek. W powiatowych biegach przełajowych w Myślenicach Kinga Kiszka i Karolina Chrast zdobyły brązowe medale, a 4. lokatę wywalczyła Aneta Mistarz, natomiast Anna Rymarczyk uplasowała się na 6. pozycji. W jesiennym Biegu Sztafetowym Dobczyce - Wiśniowa ekipa gimnazjum z Raciechowic (podopieczne Demanta stanowiły połowę składu, drugą połowę tworzyli gimnazjaliści) przegrała jedynie z mocną ekipą z Łapanowa, natomiast podczas zawodów w Wałczu Chrast wygrała bieg na 600 m.
W hali sportowej Jan Demant wyznaczył trasę o długości 245 m z obowiązkowym materacem po drodze, natomiast na boisku z obwodem 340 m po zaokrągleniu narożników do pokonania dziewczęta mają 320 m. Trener nie ma wątpliwości, że w takich małych miejscowościach jak Raciechowice jest całkiem sporo utalentowanej młodzieży. - Trzeba im tylko stworzyć szansę rozwoju! Po siedmiu miesiącach treningów dziewczęta dokonały wielkiego skoku na przykład na 400 m z 78 na 69 sek., a na 800 m z 2,52 na 2,38 min. Jestem przekonany, że na wiosnę najlepsze biegaczki będą biegały w granicach 65-64 sek. (ADOM)