MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kto zaoferuje zniżki dla dużych rodzin?

Katarzyna Hołuj
Dzięki karcie, rodzice płacą mniej za pobyt dzieci w przedszkolu
Dzięki karcie, rodzice płacą mniej za pobyt dzieci w przedszkolu Archiwum Przedszkola nr 3
Sułkowice. Od kilku miesięcy rodziny wielodzietne mogą korzystać z Sułkowickiej Karty Rodzina 3+, a wraz z nią ze zniżek w opłatach ze odbiór śmieci i za przedszkole. Niedługo lista ulg może się wydłużyć, bo gmina zaprasza do udziału w programie kolejne firmy.

Na poszerzenie listy usług, które byłyby objęte rabatem, czeka m.in. pani Edyta, mama piątki dzieci. Z dwóch dostępnych na razie ulg, wykorzystuje tylko zwolnienie z opłaty za odbiór śmieci za trzecie i każde kolejne dziecko. Miesięcznie oszczędza w ten sposób 24 zł.

Jest jeszcze druga ulga: 50-procentowa zniżka przy opłacie za przedszkole (powyżej 5-godzinnego pobytu, który jest bezpłatny).

- Na 49 dzieci w naszym przedszkolu ulgą objętych jest 11 - mówi Alicja Temple, dyrektor PS nr 3 w Sułkowicach.
Dzięki karcie opłata wynosi 50 groszy zamiast 1 zł za każdą dodatkową godzinę.

Pani Edyta z tej bonifikaty akurat nie korzysta, bo zapisała dziecko na 5-godzinny pobyt. Jak mówi, przydałoby się więcej ulg na miejscu, szczególnie, że inna karta, którą wyrobiła (ogólnopolska Karta Dużej Rodziny) oferuje zniżki, ale żeby z nich skorzystać trzeba jechać do sklepów w Krakowie.

- Kina jako takiego u nas nie ma, ale jest na przykład wyciąg w Harbutowicach - mówi pani Edyta. Zastanawia się także, czy nie można by objąć ulgami szkolnych obiadów, w sytuacji kiedy rodzic nie korzysta z pomocy, a opłaca je w całości sam.

Zaproszenie lokalnych firm do współpracy pojawiło się na stronie internetowej gminy. Ta zachęca je, oferując w zamian umieszczanie informacji o nich z danymi teleadresowy-mi na swojej stronie www i w gminnej gazecie. W gminie Suł-kowice z lokalnej karty korzysta obecnie 96 rodzin (493 osoby).

Z podobnej karty mogą też korzystać duże rodziny z terenu gminy Myślenice. Ta, jako pierwsza w powiecie, wprowadziła ją i zaproponowała zniżki np. w gminnych przedszkolach, w MOKIS, w kinie i na basenie.

Oferta ulg obejmuje jeszcze kilkanaście innych pozycji. Rabaty zaproponowały m.in.: jedna z restauracji, szkoła językowa, klinika weterynaryjna, księgarnia czy szkółka sportowa.

- Korzystamy tylko z ulg na basenie i do kina. Są one pomocne, choć kiedy idziemy tam całą rodziną doskwiera mi to, że my - rodzice - nie mamy zniżki - mówi pani Monika. Dzieje się tak dlatego, że w uchwale Rady Miejskiej w Myślenicach zapisano, iż z ulg w jednostkach gminnych tj. MOKiS czy basen mogą korzystać jedynie dzieci z rodzin wielodzietnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski