Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ...

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Redakcja

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]
Trwa wielki finał wojewódzki naszej akcji! Głosami Małopolan zostaną przyznane prestiżowe tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. W tym roku akcja jest prowadzona wspólnie przez "Gazetę Krakowską" i "Dziennik Polski". Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych, która wzięła pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez naszych Czytelników.
Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Zobacz finalistów i wyniki głosowania w finale wojewódzkim:

Kultura
Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes


Zobacz wyniki etapu powiatowego
Wybierz kategorię:

Kultura
Działalność społeczna i charytatywna
Samorządność i społeczność lokalna
Biznes


Zobacz liderów głosowania:


Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. Od piątku, 11 stycznia, mieszkańcy naszego województwa mogą oddawać swoje głosy wielkim plebiscycie Osobowość Roku, wybierając osoby, które w minionym, 2018 roku wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

Głosowanie jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostali wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu oraz w każdym powiecie województwa małopolskiego. Teraz mieszkańcy naszego regionu zdecydują, którzy spośród laureatów zasługują na tytuł Osobowości Roku w Małopolsce.

Nominacje naszych dziennikarzy

Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego".

- Już od początku grudnia nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w małopolskich miastach i powiatach, dokonywali przeglądu swoich publikacji z całego roku - mówi Jerzy Sułowski, redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej". - Przygotowali swoje propozycje nominacji. Przyjmujemy też zgłoszenia od Czytelników, które kapituła bierze pod uwagę udzielając nominacji.

- Ten plebiscyt bezpośrednio nawiązuje do charakteru naszych gazet – dodaje Marek Kęskrawiec, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego". – Prezentowanie na łamach i w internecie osób zaangażowanych w życie lokalnych społeczności to nasz dziennikarski obowiązek.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 11 stycznia i zakończyło się w piątek, 8 lutego 2019 r., o godz. 21.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły i statuetki Osobowości Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie, a także zaproszenie na uroczystą galę. Dodatkowo wezmą udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowości Małopolski 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowali zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpoczęło się we wtorek, 12 lutego i potrwa do piątku, 22 lutego, do godz. 21. Zwycięzcy wielkiego finału otrzymają:

KLIKNIJ i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&Spa  • zaproszenie na duże wydarzenia artystyczne.

Laureaci drugich i trzecich miejsc w wielkim finale wojewódzkim otrzymają:

Honory od Kapituły

Równocześnie nasza Kapituła Konkursowa po raz 27. przyzna tytuły "Ludzi Roku". To wieloletnia tradycja "Gazety Krakowskiej". Kapituła honoruje ludzi zasłużonych dla naszego województwa w różnych dziedzinach, swoimi dokonaniami rozsławiających nasz region w kraju, a nierzadko i za granicą, postaci powszechnie szanowane i znane.Kapituła Konkursowa pracuje w składzie :
  • prof. Józef Lipiec - przewodniczący Kapituły Plebiscytu,
  • ksiądz dr Bronisław Fidelus,
  • prof. dr hab. med. Jerzy Sadowski - kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • dr Krzysztof Pawłowski – prezydent Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu,
  • Dariusz Kołacz – wiceprezes Zarządu Polska Press Oddział w Krakowie,
  • Jerzy Sułowski - redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej",
  • red. Teresa Brandys – sekretarz Kapituły

Uroczysta gala plebiscytu

Na początku marca w Krakowie odbędzie uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody.

Zobacz relację z gali
plebiscytu Osobowość Roku 2017


Kilka dni później do "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" zostanie dołączony specjalny dodatek prezentujący wszystkich laureatów w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu. Znajdzie się w nim także obszerna relacja z uroczystej gali plebiscytu.

KLIKNIJ na okładkę i zobacz
dodatek po poprzedniej edycji plebiscytuZobacz film z ubiegłorocznej gali Ludzi i Osobowości Roku:


Informacji o akcji udziela
Arkadiusz Bar
tel. 503 078 348 (w godz. 9-16)
e-mail:
plebiscyt.krakow@polskapress.pl

Regulamin plebiscytu

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? [FINAŁ WOJEWÓDZKI]

Nie certol się, tylko rozwiąż najbardziej krakoski quiz

Nie certol się, tylko rozwiąż najbardziej krakoski quiz

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie, a zarazem wielkie pieniądze

Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie, a zarazem wielkie pieniądze