Kucharczyk do swojej bramki, Milik w słupek

Jerzy Filipiuk
Dziś rozegrane zostały mecze 1. kolejki Ligi Europy. Legia Warszawa przegrała w Danii z FC Midtjylland 0:1 po samobójczej bramce Michała Kucharczyka w 60 minucie.

Po dośrodkowaniu Jakuba Polsena z rzutu wolnego stojący w polu karnym Kucharczyk trącił głową piłkę, która wpadła przy dalszym słupku do siatki.

Wicemistrzowie Polski mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale brakowało im skuteczności. Gospodarze mieli z kolei sytuacje do podwyższenia wyniku; najlepszą Poulsen, który tuż przed końcem spotkania trafił z rzutu wolnego w słupek.

Warszawski zespół kończył mecz w dziesiątkę, gdyż w 88 minucie Dominik Furman zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań Ajax Amsterdam zremisował u siebie z Celtikiem Glasgow 2:2. Napastnik gospodarzy Arkadiusz Milik wszedł na boisko dopiero w 61 minucie. W 79 minucie Polak trafił „główką” w słupek.

Borussia Dortmund pokonała FK Krasnodar 2:1, a Qabala FK zremisowała z PAOK Saloniki 0:0. Łukasz Piszczek (Borussia) i Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) siedzieli na ławce rezerwowych.

Wyniki
Grupa A: Fenerbahce Stambuł – Molde FK 1:3 (1:1), Nani 42 – Heiland 36 k., Elyounoussi 53, Linnes 65; Ajax Amsterdam – Celtic Glasgow 2:2 (1:2), Fischer 24, Schoene 84 – Biton 8, Lustig 42.

Grupa B: Girondins Bordeaux – Liverpoool 1:1 (0:0), Jussie 81, Lallana 65; FC Sion – Rubin Kazań 2:1 (1:0), Konate 11 i 82 – Kanunnikow 65.

Grupa C: Qabala FK – PAOK Saloniki 0:0; Borussia Dortmund – FK Krasnodar 2:1 (1:1), Ginter 45, Joo-ho 90 – Mamajew 12.

Grupa D: FC Midtjylland – Legia Warszawa 1:0 (0:0), Kucharczyk 60 s.; Napoli – Club Brugge 5:0 (3:0), Callejon 5 i 77, Mertens 19 i 25, Hamsik 53.

Grupa E: Rapid Wiedeń – Villarreal 2:1 (0:1), Schwab 50, Hoffmann 53 k. - Baptistao 45; Viktoria Pilzno – Dynamo Mińsk 2:0 (1:0), Horava 36, Petrzela 75.

Grupa F: Groningen – Olympique Marsylia 0:3 (0:2), N'Koudou 25, Ocampos 39, Alessandrini 65; Slovan Liberes – SC Braga 0:1 (0:0), Silva 60.