Kukiz'15 przygotował wniosek o dymisję ministra Jackiewicza. "Czekamy na reakcję premier Szydło"

Maciej Deja (AIP)
Minister skarbu Dawid Jackiewicz
Minister skarbu Dawid Jackiewicz Fot. Piotr Smoliński
– Niepokoją nas doniesienia medialne, w których mówi się o ponad 100 nominacjach na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa osób związanych z PiS rodzinnie czy politycznie – mówił Paweł Kukiz na poniedziałkowej konferencji prasowej, zorganizowanej w Sejmie.

Klub, któremu lideruje muzyk, przygotował wniosek o wotum nieufności wobec ministra skarbu Dariusza Jackiewicza za obsadzanie spółek skarbu państwa ludźmi bez kompetencji, za to powiązanych z partią rządzącą. – Na razie go nie składamy. Czekamy na reakcję premier Szydło i obserwujemy dalsze poczynania ministra – dodał Kukiz.

Szydło: PO i PSL to ostatnie partie, które mogą oskarżać nas o nepotyzm

Źródło: TVN24/x-news

– Trzy miesiące temu pytałem z sejmowej mównicy panią premier: ilu członków PiS będzie zasiadać na kierowniczych stanowiskach w spółkach skarbu państwa. Wciąż czekamy na odpowiedź – powiedział Kukiz, podkreślając, że formalne zapytanie zostało wysłane do szefowej rządu również na piśmie. Poproszona niedawno o odniesienie się do oskarżeń o nepotyzm i kumoterstwo przy obsadzaniu stanowisk w państwowych przedsiębiorstwach, Beata Szydło odparła, że krytyka jest prawem opozycji.

- PO i PSL to ostatnie partie, które powinny mówić o nepotyzmie i kumoterstwie w spółkach skarbu państwa – mówiła szefowa rządu.

– W demokracji takie funkcje i stanowiska obsadzane są według klucza fachowości i przyzwoitości. W partiokracji podstawowym kluczem jest wierność partii, co jest kumoterstwem i nepotyzmem – zarzucał Kukiz, zapowiadając, że jeśli medialne doniesienia się potwierdzą, złoży wniosek wotum nieufności wobec ministra Jackiewicza. W uzasadnieniu lider drugiej największej partii opozycyjnej wymienił nominację na dyrektora PKN Orlen dla byłego rzecznika PiS i sztabowca Beaty Szydło Marcina Mastalerka czy zatrudnienie w kierownictwie spółki PL2012 kolegi ministra Adama Rogackiego.

– Interesuje mnie również, jakie są związki pana Adama Hofmana z PiS – dodał Kukiz powołując się na informacje o obsługiwaniu poprzez należące do niego agencje PR-owe partię rządząca. – Od partii, która nazywa się Prawo i Sprawiedliwość oczekiwałbym wyższych standardów, a nie kolejnego potwierdzenia zasady „TKM” (Teraz K...a My – zwrot, którego autorstwo przypisuje się Markowi Kuchcińskiemu, odnoszący się do obsadzania stanowisk po wygranych wyborach – przyp. red.) – podkreślał Kukiz.

W ostatnich dniach głośno było również o angażu w spółce Link4, należącej do PZU, żony Zbigniewa Ziobro, Patrycji Koteckiej. – Dobrze, że żona pana ministra będzie pracować w takim miejscu, bo to bardzo kompetentna osoba. To nie nepotyzm, oni muszą gdzieś pracować – skomentował sprawę zatrudnienia Koteckiej marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wideo

Materiał oryginalny: Kukiz'15 przygotował wniosek o dymisję ministra Jackiewicza. "Czekamy na reakcję premier Szydło" - Polska Times

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Stanisław

Zawłaszczanie państwa to tysiące stanowisk dla miernot, których głównym atutem jest przynależność do PiS lub powiązania rodzinno-kolesiowskie.

b
bem1

Mamy lepszą zmianę teraz czas na pracę dla całych rodzin Kaczystów i różnych znajomków tak według PIS powinno być ciekaw jestem czy doczeka czasów kiedy to całe towarzystwo trafi tam gdzie ich miejsce czyli za kraty a niektórzy do wariatkowa

G
Gość

Oto zarys projektu, pro publico bono, który stanowi: o reorganizacji administracji publicznej, o wygenerowaniu miliardów oszczędności:

I. Rodzaje edukacji i szkolnictwa:
1.4 lata szkoła elementarna 1-go stopnia - jest bez wymogu dalszej nauki, i jeśli delikwent nie chce
2.4 lata szkoła elementarna 2-go stopnia - jest konieczna do podjęcia nauki w szkołach średnich
3.3 lata szkoła średnia bez matury - np. nauki zawodów - nie daje możliwości podjęcia studiów bezpłatnych
4.4 lata szkoła średnia z maturą - np. humanistyczne, technika - uprawnia do podjęcia studiów bezpłatnych

II. Minsterstwa z połączenia:
1.Min. Nauki i Szkolnictwa Wyższego + Min. Edukacji Narodowej + Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2.Ministerstwo Finansów + Ministerstwo Skarbu Państwa
3.Ministerstwo Środowiska + Ministerstwo Sportu i Turystyki
4.Ministerstwo Gospodarki + Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi + Min. Infrastruktury i Rozwoju
Ilość Ministerstw 4

III. Ministerstwa samodzielne:
1.Ministerstwo Obrony Narodowej
2.Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
3.Ministerstwo Spraw Zagranicznych
4.Ministerstwo Sprawiedliwości
5.Ministerstwo Zdrowia
6.Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
7.Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Ilość ministerstw 7

IV. Inne reorganizacje i oszczędności w administracji:
1.Kuratoria oświaty, zlikwidować. Kiedy rzeczowe ministerstwa, wtedy nie jest potrzebnym duplikowanie zadań. Nauczyciel nie po to ma dyplom, aby mu właziła w kaszę jakaś pani kurator, a która często i bez dyplomu
2.KRUS + ZUS, połączyć w całość
3.Czy obecne ilości rządowych Agencji do Agencji są tymi zasadnymi i koniecznymi?
4.Urzędy, rezydujące w pałacach, przenieść do biurowców, a pałace odsprzedać. Nastąpi spore zmniejszenie kosztów
5.Wnieść o prolongatę zadłużenia zagranicznego. Umieli za komuny, powinni za PiS-Gowin
6.System podatkowy sprowadzić do realności i zrozumiałej dla Kowalskiego. Kowalski ma zarabiać, a nie dokładać!
7.Tony papierzysk odesłać do Brukseli. Jak potrzebują, i niewiadomym do czegoż, niech je sami wypełniają i finansują
8.Spółki z kapitałem zagranicznym przyuczyć do rodzajów podatków i je zdopingować do właściwej płatności CIT
9.Stany ilości urzędników o 1/3 zmniejszyć. Za PRL tych było 105 tys i co ze wszystkimi służbami, PRL przetrwał 45 lat
Na co komu jest potrzebnym, w XXI wieku i przy doskonałej technologii, aż 500 tys urzędników czy może i więcej?

Résumé: ww. projekcie jest 11 ministerstw, miast aktualnych 17, i tutaj zostały zaoszczędzone dziesiątki miliardów rocznie. Ktoś zapyta: no tak, natomiast co z zwolnionymi urzędnikami? Jak to co? Oni sami o sobie stanowią: najinteligentniejsi, wykształceni na picobello, najdemokratyczniejsi w całej Unii, etc. Więc jaki jest dla nich problem w znalezieniu stosownej pracy w przybydku UOP i WUP? I nie zapominajmy: znalezienie pracy przez same doskonałości! Owe doskonałości są niezmiernie zafascynowane Unią. Więc im nie stoi nic na przeszkodzie, ażeby pracę znaleźć w miejscu, które kochają.

Za projekt, pro publico bono, nikt nie będzie żądał opłat autorskich, gratyfikacją będą zaoszczędzone w budżecie miliardy. Projekt można przesłać wprost do Premier, Prezesa, Kukiz, Gowin. I wypadałoby o jedno zapytać: po co w jednej Polsce są 2 min., nauki i edukacji? Za PO nastąpił znaczny i niezasadny przyrost administracji, 90 tys, który obecnie należy odkręcić i przynajmniej do stanu poprzedniego. Acha, urzędników za PRL było w liczbie 105 tys i PRL dożył aż 45-ciu lat!

Panie Kukiz właśnie tutaj, powyżej, jest jądro prawdziwej rozpusty, tzn. w horrendalnych kosztach administracji. Natomiast pana wnioski... Eee, są tylko nośnikiem pańskiego osobistego PR, przymilaniem się do orgranu wspólnego KOD-Petru-PO

M
Misiu, nie truj

Pati Koti mam kompetencje?
A może ten kretyn, co nie wie w jakim mieście będzie pracował?
A może pielęgniarka w koncernie energetycznym?
Sami fachowcy...

i
i strzela pustakami

jak antysystemowiec może wejść do sysytemu i pobierać z tego tytułu kasę? No jak Kukizie ?
'obsadzanie spółek skarbu państwa ludźmi bez kompetencji, za to powiązanych z partią rządzącą. – Na razie go nie składamy.'

Na razie to udowodnij, ze ci ludzie nie maja kompetencji, albo przeproś, jak masz honor.

Dodaj ogłoszenie