2/53 Zamknij

Czy wiesz, z jakiego kraju pochodzą te sieci handlowe?IKEA - sklepy z meblami i wyposażeniem wnętrzNo cóż, że ze Szwecji? Chyba mało kto nie wie, że

K.Dobuszynski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Czy wiesz, z jakiego kraju pochodzą te sieci handlowe?

IKEA - sklepy z meblami i wyposażeniem wnętrz
No cóż, że ze Szwecji? Chyba mało kto nie wie, że IKEA to szwedzki sklep, założony przez nieżyjącego już Ingvara Kamprada w 1943 r. Zresztą firma konsekwentnie podkreśla swoje pochodzenie, m.in. poprzez używanie szwedzkich nazw produktów, prowadzenie sklepiku szwedzkiego z produktami spożywczymi pochodzącymi ze Szwecji.


W 1990 roku na warszawskim Ursynowie, w miejscu podupadającego pawilonu z artykułami przemysłowymi, otwarto pierwszy sklep IKEA w Polsce. Obecnie jest ich 11, a w pierwszej połowie 2021 roku firma planuje otwarcie dwunastego sklepu - w Szczecinie.
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów IKEA i sześćdziesiąt cztery Punkty Odbioru Zamówień (łącznie z Punktami Mobilnymi oraz w sklepach IKEA), które zarządzane są przez IKEA Retail. Jest również właścicielem pięciu centrów handlowych zarządzanych przez Ingka Centres Polska oraz zlokalizowanego w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatrującego 32 sklepy IKEA na 11 rynkach. Do Grupy Ingka należy również sześć farm wiatrowych w Polsce, które wytwarzają więcej energii odnawialnej, niż roczne zużycie energii związane z działalnością IKEA na polskim rynku.

W roku finansowym 2020 ponad 25 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 154 mln wizy


Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy