„Kurier” – opowieść...

„Kurier” – opowieść o wojennym bohaterze, który pozostał zwykłym człowiekiem

Paweł Gzyl

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

„Kurier” – opowieść  o wojennym bohaterze,  który pozostał zwykłym człowiekiem
Poznaliśmy obsadę filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku Jeziorańskim. W rolę słynnego kuriera wcieli się młody aktor – Philippe Tłokiński.
„Kurier” – opowieść  o wojennym bohaterze,  który pozostał zwykłym człowiekiem
Nowy obraz reżysera takich filmów, jak „Psy” „Jack Strong” czy „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, zainspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.

– Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo–sensacyjnych – mówi Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Akcja filmu toczyć się będzie w dniach poprzedzających wybuch Powstania Warszawskiego. Dowódcy Armii Krajowej rozważali wtedy czy wydać rozkaz do podjęcia walki zbrojnej z okupantem czy odstąpić od ryzykownego planu. Nowak–Jeziorański otrzymał wówczas zadanie przedostania się do Londynu, aby przekazać tam informacje dowództwu AK na uchodźstwie o sytuacji w Polsce i Warszawie.

Po spotkaniach z angielskimi politykami kurier wrócił do kraju bez dobrych wieści: powstańcy nie mogli oczekiwać pomocy ze strony aliantów.

Producentami wysokobudżetowej produkcji są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga”, którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów.

– Chcemy pokazać moment, w którym ważą się losy Polski i losy Europy. Szukaliśmy postaci, dzięki której można zrozumieć tę dramatyczną historię. Okazał się nią Jan Nowak–Jeziorański, zwykły młody człowiek, który w trudnych warunkach okazał się odważny i zdeterminowany – mówi w Onecie Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

„Kurier” będzie miał międzynarodową obsadę. W rolę Jana Nowaka Jeziorańskiego wcieli się Philippe Tłokiński. W roli głównej zobaczymy go po raz pierwszy. Do tej pory grał na deskach francuskich, szwajcarskich i polskich teatrów. Wystąpił w komediowym hicie Juliusza Machulskiego „Volta”, wielokrotnie nagrodzonej przez krytyków „Nocy Walpurgi”, czy popularnych serialach „Prosto w serce”, „Belfer” i „Przepis na życie”.

– Jan Nowak–Jeziorański to prawdziwa postać – jest bohaterem, ale nie superbohaterem. Pozostaje człowiekiem. Dla mnie to ogromne emocje i lekki strach. Zacząłem się nawet zastanawiać, czy to udźwignę. Pozwoliłem sobie na kilka minut paniki i ruszyłem do pracy – śmieje się aktor w Onecie.

W role dwóch łączniczek towarzyszących głównemu bohaterowi wystąpią: Patrycja Volny (córka Jacka Kaczmarskiego) i francuska aktorka – Julie Engelbrecht. Grzegorz Małecki zagra generała Bora–Komorowskiego.

Zdjęcia realizowano już w Łodzi, a teraz będą kręcone w Warszawie, Częstochowie i w okolicach Krakowa.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
żeby zagrać coś z wojny trzeba dzisięć dni mieszkać w kanale, piwnicy i jeść zgnite jedzenie

aktorka po salonie piękności.. super (gość)

Zgłoś naruszenie treści

śpicie w nocy w klimatyzowanych hotelach i pijecie caffe latte , tak strasznie odajecie klimat wojny jak wasza zerowa wiedza o tragizmie i koszmarze, bzdury kompletne pasikowskiego, niech kase odda...rozwiń całość

śpicie w nocy w klimatyzowanych hotelach i pijecie caffe latte , tak strasznie odajecie klimat wojny jak wasza zerowa wiedza o tragizmie i koszmarze, bzdury kompletne pasikowskiego, niech kase odda dziennik.wojennym na terenie Syriizwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hłe hłe

Szojring von Panzerfaust aus Targowitz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Ch.. z Pasikowskim ktory za srebrniki nakrecil film szkalujacy Polske i Polakow

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawda to ?

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A prawdą to że nasz nowy narodowy bohater miał potomków rosyjskich ?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo