Kuriozalny gol, pewna wygrana i... fotel lidera

Maciej Zubek
Do 34 minuty lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Tarnowa, którzy częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Porońca.

W tejże jednak minucie fatalny w skutkach błąd przytrafił się obrońcy Unii Janowi Kretowi, który przy próbie wybicia piłki ze swojego pola karnego, trafił wprost w Patryka Zielonkę i piłka wtoczyła się do bramki.

Trzy minuty później na 2:0 podwyższył po kapitalnej indywidualnej akcji Rafał Gadzina, który najpierw wygrał kilkunastometrowy pojedynek biegowy z obrońcami Unii, a następnie płaskim strzałem po ziemi w dalszy róg bramki zaskoczył Łukasza Lisaka.

Okrasą spotkania było trafienie na 3:0 z 63 minuty Sebastiana Leszczaka. Pomocnik Porońca "zakręcił" dwoma obrońcami rywala w narożniku pola karnego, po czym pięknie przymierzył w przeciwległe "okienko".

W końcówce spotkania kilka okazji na honorowe trafienie mieli przyjezdni, ale dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Adrian Jękot. Po wygranej Poroniec awansował na fotel lidera tabeli grupy małopolsko-świętokrzyskiej.

Zdaniem trenerów

Marcin Manelski, Poroniec:
- Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Trzeba przyznać, że przy tym pierwszym trafieniu mieliśmy sporo szczęścia, ale i to w piłce jest potrzebne. Generalnie jednak uważam, że nasze zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone.

Michał Szymczak, Unia:
- Takie gole jak ten pierwszy stają się powoli naszą wizytówką. To był kluczowy moment tego spotkania. Co z tego, że na boisku prezentowaliśmy się całkiem nieźle, skoro każdy nasz błąd gospodarze wykorzystali.