Kwiaty przy gwieździe Kory w Opolskiej Alei Gwiazd

Kwiaty przy gwieździe Kory w Opolskiej Alei Gwiazd

Zdjęcie autora materiału
Anna Konopka

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Pierwsze kwiaty i znicze w Opolskiej Alei Gwiazd przy tablicy pamiątkowej Kory.
1/16
przejdź do galerii

Pierwsze kwiaty i znicze w Opolskiej Alei Gwiazd przy tablicy pamiątkowej Kory. ©Anna Konopka

- Kora kojarzy mi się z moją młodością, a także sytuacją polityczną tamtych czasów. Ona była buntowniczką, teksty jej piosenek coś ze sobą niosły, były mądre i ludzie się z nimi utożsamiali - mówi Julita Pajączkowska z Opola, która była jedną z wielu osób, które przyszły dziś na opolski Rynek.
Dzisiaj (28 lipca) nad ranem zmarła Kora, czyli Olga Sipowicz (z domu Ostrowska, po pierwszym mężu Jackowska). Artystka odeszła w wieku 67 lat w otoczeniu najbliższych na Roztoczu. Od kilku lat walczyła z rakiem.

CZYTAJ Kora nie żyje. Wokalistka zespołu Maanam zmarła w wieku 67 lat. "Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się"

Pierwszą damę polskiego rocka wspominali dziś opolanie, którzy zatrzymywali się przy pamiątkowej gwieździe wokalistki zespołu Maanam w Opolskiej Alei Gwiazd na opolskim Rynku.

- Muzyka zespołu Maanam towarzyszyła mi od zawsze. Teksty utworów Kory wydają się tak bardzo aktualne w obecnych czasach. Długo przyjdzie nam czekać na gwiazdę tak wielkiego formatu - mówi Julita Pajączkowska.

- Piosenki z tamtych lat można śpiewać, teksty były do zapamiętania. W dzisiejszych utworach nie zawsze można się połapać. Kora była po prostu ludzka. Wydawało się, że była buntowniczką, ale ona kochała ludzi, traktowała ich równo i sprawiedliwie - dodała inna opolanka.

Dodajmy, że swoją wielką karierę Kora z zespołem Maanam rozpoczęła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w 1980 roku. To właśnie wtedy cała Polska usłyszała utwory „Boskie Buenos” i „Żądza pieniądza”, a artyści bisowali.

W kolejnych latach grupa zyskała ogromną popularność i status megagwiazd.

Kora o życiu po chorobie: Czuję się dobrze. Mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo