Kwintet na podium

FIL
JUDO. Pięć medali zdobyli zawodnicy i zawodniczki Wisły Kraków podczas zawodów o Puchar Polski juniorów w judo, które w miniony weekend odbyły się w Mławie.

Najlepiej spisał się Kajetan Pintal, który triumfował w kategorii do 100 kg. Tylko w walce o finał wygrał przez yuko i wazaari, a w pozostałych pojedynkach, łącznie z finałem, nie dał rywalom żadnych szans, pokonując ich w niecałą minutę. Było to już jego trzecie zwycięstwo w Pucharze Polski juniorów. Krakowianin uzyskał nominację do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej, które w dniach 17-19 września odbywać się będą w Bułgarii.

Ponadto w Mławie srebrny medal wywalczyła Izabela Mirus w kategorii do 57 kg, a brązowe Bartłomiej Garbacik w kategorii do 60 kg, Krzysztof Mrozek w kategorii do 73 kg i Małgorzata Tracz w kategorii do 70 kg. Natomiast piąte miejsce w kategorii do 73 kg zajął Maciej Włosiński.