La Liga Bandycki atak na nogi Leo Messiego, Argentyńczyk mógł doznać poważnej kontuzji. Sędzia nie miał wątpliwości [WIDEO]

Jakub Niechciał
Argentyńczyk mógł skończyć jak Eduardo da Silva
Argentyńczyk mógł skończyć jak Eduardo da Silva JOSE JORDAN/AFP/East News
FC Barcelona pokonała w niedzielę 2:1 Villarreal i zrównała się liczbą punktów z Realem Madryt. Wyjazdowe zwycięstwo mogła jednak okupić stratą Lionela Messiego, który padł ofiarą brutalnego, wręcz bandyckiego, ataku na swoje nogi.

Do zdarzenia doszło w 65. minucie meczu, kiedy pomocnik gospodarzy Manu Trigueros próbował odebrać Messiemu piłkę, wykonując wślizg wyprostowaną nogą. Nie trafił w piłkę, tylko w lewą nogę kapitana Barcelony. Na telewizyjnych powtórkach zdarzenie wyglądało makabrycznie.

I naprawdę niewiele brakowało, aby Argentyńczyk doznał poważnej kontuzji. Nawet bardzo, bo przed laty podobny wślizg omal nie zakończył kariery Eduardo da Silvy. Grający wówczas w Arsenalu Brazylijczyk z chorwackim paszportem opuścił boisko o otwartym złamaniem. Wrócił na boisko po wielomiesięcznej rehabilitacji, ale nigdy już nie wrócił do dawnej formy.

Sędzia Carlos Del Cerro Grande nie wahał się ani chwili. Hiszpan zobaczył czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni. Messiemu na szczęście nic poważnego się nie stało i po interwencji sztabu medycznego Barcelony wrócił po kilku minutach na boisko. Wynik nie uległ już zmianie - Barca wygrała po dwóch trafieniach Antoine'a Griezmanna.

Korki, w których Lionel Messi pobił rekord Pelego, trafiły na aukcję. "Oszacowaliśmy ich wartość na 50-70 tysięcy funtów"