Łatwa wygrana Unii I

STM
KOSZYKÓWKA. Po raz siódmy w rundzie rewanżowej o punkty walczyły w czasie minionego weekendu drużyny występujące w klasie kadetów.

Unia I Tarnów zmierzyła się na własnym parkiecie z STS Wikar Nowy Sącz. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkanie to przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Wiesława Klapera. Już po dziesięciu minutach tarnowianie prowadzili różnicą blisko 25 "oczek", natomiast do przerwy mieli na koncie trzy razy więcej punktów od zamykającej tabelę drużyny z Nowego Sącza (60-20). W trzeciej kwarcie, dzięki agresywnej grze w defensywie i punktom zdobywanym po szybkich atakach, tarnowianie z minuty na minutę powiększali swą przewagę i po trzydziestu minutach prowadzili 102-28. Równie zdecydowaną przewagę osiągnęli podopieczni trenera Klapera w ostatniej kwarcie i mecz zakończył się ponad stupunktową wygraną "Jaskółek" 134-32 (31-7, 29-13, 42-8, 32-4). W meczu tym tarnowski szkoleniowiec dał szansę gry wszystkim swoim podopiecznym i każdy z graczy Unii zdobył punkty. Unia I: Piotr Stępak 34, Jakub Schenk 33, Daniel Marszałek 19, Kamil Ślęzak 16, Daniel Mierzwa 12, Kamil Rajca 6, Kamil Kopeć 4, Marcin Czernecki 2, Szymon Gniadek 2, Piotr Grajdura 2, Kamil Stachura 2.

Zwycięstwo odniosła również prowadzona przez trenera Jacka Falkowskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, która we własnej hali zagrała z Juniorem Kielce. Pierwsza kwarta przebiegała przy nieznacznej przewadze tarnowian, a do szatni oba zespoły zeszły przy korzystnym dla gospodarzy wyniku 31-23. Niestety, w trzeciej "ćwiartce" podopieczni trenera Falkowskiego roztrwonili większość przewagi, która po trzydziestu minutach stopniała do trzech zaledwie "oczek" (47-44). W czwartej kwarcie gospodarze nie pozwolili jednak odebrać sobie piątego w tym sezonie zwycięstwa i po końcowej syrenie cieszyć mogli się z wygranej 66-56 (16-10, 15-13, 16-21, 19-12). Punkty dla MKS PM zdobyli: Bartłomiej Nowak 19, Mikołaj Stec 18, Michał Bałut 10, Sebastian Kałużny 8, Patryk Oleksy 7, Radosław Leśniak 2, Kamil Moździerz 2.

Nie powiodło się natomiast trenowanej przez Michała Skowrona drugiej drużynie "Jaskółek", grającej u siebie ze Skawą Wadowice. Początkowe dziesięć minut wskazywało na to, że pojedynek ten miał będzie wyrównany przebieg, pierwsza kwarta zakończyła się bowiem remisowo. W kolejnych "ćwiartkach" uwidoczniła się już jednak wyższość znacznie wyżej notowanych w tabeli gości. Do przerwy tarnowianie przegrywali już 37-54, a po trzydziestu minutach przewaga zespołu z Wadowic wzrosła do 36 pkt. (85-49). Końcowe dziesięć minut miało w miarę wyrównany przebieg i ostatecznie mecz zakończył się porażką podopiecznych trenera Skowrona 64-106 (21-21, 16-33, 12-31, 15-21). Unia II: Konrad Laszota 25, Karol Gut 11, Artur Bernat 9, Piotr Wołkowicz 9, Marcin Maksymowicz 8, Konrad Tabor 2, Oliwer Kura 0, Karol Milaszkiewicz 0, Michał Szablowski 0, Bartłomiej Szatko 0.

W innym meczu: Niwa Oświęcim - MKK-MDK Kielce 87-60.