Łatwe punkty

ART
PLUSLIGA KOBIET. Kinga Kasprzak z Muszynianki wyróżniona przed i po meczu w Rumii

SANDECO TPS RUMIA - BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO 0-3 (15-25, 23-25, 16-25)

Rumia: Leszczyńska, Starzyk-Bonach, Pykosz, Zemtsova, Toborek, Martinez, Jagodzińska (libero) oraz Brodacka, Mikołajewska, Hudima.

Muszynianka: Wensink, Sadurek, Kasprzak, Jagieło, Bednarek-Kasza, Kaczor, Zenik (libero) oraz Śrutowska, Piątek, Gajgał.

Spotkanie było szczególne dla Kingi Kasprzak z Muszynianki, która w poprzednim sezonie broniła barw gospodyń. Przed meczem odebrała nagrodę dla najlepszego sportowca Rumii w 2010 roku. Później pokazała, że nie było to wyróżnienie na wyrost. W całym spotkaniu zdobyła aż 22 punkty i zasłużenie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Muszynianki wygrały bez większych problemów. Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów, która trwała do połowy seta. Na akcje Kasprzak czy Wensink odpowiadały gospodynie. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły jednak już 16-12. Od tego momentu na parkiecie dominowały siatkarki Bogdana Serwińskiego, które łatwo wygrały pierwszego seta. W drugim zdekoncentrowane muszynianki dały sobie narzucić styl gry Rumii. Kapitan gospodyń Dorota Pykosz (była zawodniczki Muszynianki) bardzo mądrze kierowała grą swoich koleżanek. Dodatkowo występując tym razem na pozycji atakującej, dała się mocno we znaki rywalkom. Zaczęło się od 5-0 dla miejscowych! Zapowiadało się na niespodziankę, bowiem przyjezdne nie potrafiły złapać swojego rytmu gry. Trener Serwiński dokonał zmian i to dało efekt. Śrutowska uspokoiła grę i muszynianki zaczęły odrabiać straty. Po znakomitych zagrywkach Kaczor i Śrutowskiej przegrywały tylko 2 punktami (11-9). Na parkiecie trwała zacięta walka, a gospodynie wciąż prowadziły (16-13). Kiedy na zagrywce znów stanęła Kaczor, muszynianki szybko doprowadziły do remisu 18-18. Gospodynie jednak ani na chwilę nie odpuszczały, a po akcjach Pykosz i Zemstovej prowadziły 21-18. Miejscowe były bliskie wygrania seta, lecz znów dała znać o sobie Kasprzak, dzięki której zespół gości przechylił szalę na swoją korzyść.

Trzecia część meczu była jednostronnym widowiskiem. Wicemistrzynie Polski nie dały rywalkom szans na nawiązanie walki, wysoko prowadząc już na początku - 12-3.

(Kow)

WYNIKI

W innych meczach: Impel Gwardia Wrocław Centrostal Bydgoszcz 3-2 (23-25, 24-26, 25-21, 25-19, 15-10), Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0-3 (18-25, 21-25, 18-25). Dziś: Stal Mielec - Organika Budowlani Łódź, 2 marca: AZS Białystok - Atom Trefl Sopot.

1. Atom Trefl 11 27 29-10

2. Bank BPS Muszynianka Fakro 11 27 30-11

3. Aluprof 12 21 23-18

4. Tauron MKS 12 30 25-20

5. GCB Centrostal 12 20 24-24

6. Impel Gwardia 12 16 25-25

7. AZS Białystok 11 15 21-22

8. Organika Budowlani 11 14 19-23