Łatwe zwycięstwo

FIL
CRACOVIA - AZS AWF Poznań 29-18 (18-7). Bramki dla Cracovii: Bielecka 7, Pełka i Gawłowicz po 5, Wieczorek 4, Putek i Zięba po 3, Sarnat i Tiemczenko po 1 - najwięcej dla AZS: Drzewiecka 7, Kowalska 5.

Seria B I ligi piłkarek ręcznych

Tylko przez 15 min mecz miał wyrównany przebieg. Wówczas to poznanianki grały agresywnie w obronie i nie pozwalały rywalkom na oddawanie rzutów z łatwych pozycji. W 2 min po golu Drzewieckiej AZS objął prowadzenie 1-0, a na wyrównanie czekano 2 min. Potem do siatki trafiały Tiemczenko i ponownie Drzewiecka. W 10 min, przy stanie 3-2, Glinka (AZS) nie wykorzystała rzutu karnego, ale minutę później Kowalska doprowadziła do ostatniego w tym meczu remisu: 3-3.
W 16 min było już 6-3 dla Cracovii po efektownych kontrach zakończonych celnymi strzałami przez Putek i Sarnat. Te szybkie akcje inicjowała bramkarka Charłamowa, która nie miała większych problemów z interwencjami po lekkich rzutach rywalek. Zdenerwowany trener AZS strofował swoje zawodniczki krzycząc, aby nie starały się celować w bramkę, bo wtedy będą miały czas powrócić do obrony. Przewaga Cracovii rosła systematycznie. Rywalki miały ogromne kłopoty z rozegraniem akcji. Przed przerwą tylko Drzewiecka i Kowalska potrafiły zdobyć gole. Po zmianie stron mecz miał podobny przebieg. (GW)
Pozostałe wyniki: AZS AWF Katowice - Dora Dzierżoniów 26-30, AZS AWF Wrocław - Słupia 24-25, Victoria Toruń - Otmęt Krapkowice 20-32, Start Gdańsk - AKS Gdynia 30-13. Mecz AZS AWF Warszawa - Kolporter Kielce przełożono. (FIL)